http://www.subtel.fi/laturi-mh-23-nikon-d3000-111304.htm
Eli mulla on Nikonin D3000 järjestelmäkamera, mut siitä meni laturi paskaks. Käykö tommonen (linkki ylhäällä) siihen?
Rajala pro shopissa myyjä sano että siihen käy tollanen, http://www.rajalacamera.fi/nikon-mh-23-pikalaturi.html ,mut mitä eroo noilla sitten on?
APUA!! Kameran laturiin liittyvää asiaa...
2
133
Vastaukset
- apuakaipaava2
UpUpUpUpUp
Käytän Nikon kameroita niin kotona kuin matkoillakin jotka matkat saattavat kestää viikkojakin.
Aina on mukana varalaturi jotta laturiongelma ei pääsisi iskemään. Tuo Cellonic on yksi niistä merkeistä joita olen käyttänyt. Sen etu kohdallani on myös sen toiminta suoraan 12Vdc jännitteellä joka on aina saatavilla autossani.
Molemmat toimivat, aika harvinainen tuo sinun ongelmasi. Minulla on ollut 7 erilaista Nikon runkoa joille jokaiselle olen saanut Nikon laturin ja ostanut lisäksi varalle yhden joka toimii 12V jännitteellä eikä yksikään ole vuosien kuluessa hajonnut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1472467
- 1761694
- 921588
- 691533
- 79914
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k6895- 68861
- 59825
- 61798
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes152745