Mitä opin?

Sen ettei tunteita pidä näyttää. Pyydän anteeksi että sulle ne näytin! Ei siitä hirveesti hyvää seurannut. Harmittaa. Ihan todella!
11255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Mulle kävi samoin! Paljastin ihastukseni eikä siitä seurannut MITÄÄN hyvää vaan päinvastoin! Noh, ainakin otin opikseni...parempi pitää kaikki tunteet vain omana tietonaan...

Äänestä

Saman läksy opittu. En näytä, en kerro ikinä enää kellekään mitään.

Äänestä

Edelliset on idiootteja. Tunteita tulee tuoda ilmi! Enemmän kaduttaa se että pitää ne sisällään

Äänestä

Minä taas tulin entistäkin vakuuttuneemmaksi avoimuuden ja rehellisyyden merkityksestä. Ei hetkeäkään ole kaduttanut.

Äänestä
  • Niinpä ja asioista puhua, olipa kyse sitten jostain vaikeistakin parisuhteen kiemuroista. Joskus on aika ne elämän realiteetit vaan kohdata ja jos toinen ei osaa tulla puolitiehen vastaan tai uskalla jutella, niin sille en voi mitään.

    Äänestä

En kadu myöskään. En saanut vastakaikua, mutta lopulta se kasvatti ihmisenä. Ilman sitä olisin jumittunut vanhaan, ja olen nyt henkisesti n. tuhat kertaa vahvempi. Uskallan näyttää tunteitani paljon varmemmin vastakkaisen sukupuolen edessä.

Äänestä

Helvetin sain päälleni sen ainoan kerran kun erehdyin näyttämään tunteeni sille joka kerrankin valloitti sydämeni.

Äänestä
  • Raukka meni ihan kipsiin. Eihän siitä tietenkään mitään tullut. Ehkä joku joskus sitten.

    Äänestä

Minä en näytä tai kerro kenellekkään,että olen oikeasti lempeä ja rakastava. Vien tiedon mukanani hautaan.

Äänestä

Pitää tietysti, jos ei ekalla onnaa niin tokalla jos ei rokalla, niin kolmannella ja kohde voi olla silti sama.

Toisaalta jos ne näyttää tavalla, mikä on erikoinen, ajelemalla autolla ohi ja sieltä hymyilemällä, tulee paikkoihin muka sattumalta voi ristiriitaisuudet kukoistaa.

Äänestä

Hyvät tunteet saa näyttää. Mun mielipide! Nyt poistun, tämä olikin jo viimeaikojen ennätys.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yksin toistaiseksi. kirjoitti:

Sen ettei tunteita pidä näyttää. Pyydän anteeksi että sulle ne näytin! Ei siitä hirveesti hyvää seurannut. Harmittaa. Ihan todella!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu