Voiko oman verannan alle hiekkaan lisätä lasinsiruja?
Vastaukset 14
- Ei ole todellista
Oma vai vuokrakämppä?
Jos oma niin siitä vain, mutta kysymys herää että miksi ihmeessä niin tekisit? - 349+20983
Olisko parempi verkottaa alue?
En laittas mitään siruja, ei niistä ole hyötyä mihinkään, kulkeutuvat vain vääriin paikkoihin,ja ovat kohta pian itselläsi riesana.
Jos sula on siellä joku eläin ongelma, siihen auttaa kyyllä että ottaa sen kiinni.Jos on rotta, hiiri, kissa tai muu haittaeläin.Niin vie hiiri tai rotta kauemmaksi kodistasi, kymmenen kilometriä lienee riittävä etäisyys.
Jos kyseessä kissa, vie se löytöeläintalolle.Näin toimit lakien mukaan, eikä tarvitse miettiä että teitkö väärin... - Minä ja vilkas Kissa
Kyllä ennen laitettiin leivinuunin? arinaan lasia, tuli uunista paremmin paistava.
Kissapalstalle tämmöinen soraurakka ei kuulu.
Nii, että ihan vapaasti, näkee naapurit fakiirin muuttaneen seinätaa. - ´´´´´´´´´´´´
Kyllä voit oman verantasi alle laittaa lasinsiruja, itse laitoin kesällä
kukkapenkkien ja muiden istutusten reunoille mullan sekaan
piikkilankaa.
Inhoitti kun kitkiessä käsille pelmahti kissojen ulostetta. Onneksi
naapurin rouva kissoineen muutti syksyllä pois. - ***** hullut
Pyydä lääkäriltäsi mirtazapin resepti ja paa maaten.
- älyhoi!
Hullut päästää kissansa paskomaan toisten tonteille,aivankuin
omistaisivat ne. Pitäkää ne elukkanne ihan itsellänne,miksi
niitä on tupattava toisten riesaksi?
Ei kuulu naapureille vieraiden eläimien paskojen siivoaminen,
ja haistella niiden jättämiä hajuja.
Missä laissa sanotaan että naapureiden tontit ovat irtokissojen
omistajien kotipiiriä? Lääkitystä kannattaa harkita jos on niin
uusavuton ettei kykene huolehtimaan lemmikistään. - ---
älyhoi! kirjoitti:
Hullut päästää kissansa paskomaan toisten tonteille,aivankuin
omistaisivat ne. Pitäkää ne elukkanne ihan itsellänne,miksi
niitä on tupattava toisten riesaksi?
Ei kuulu naapureille vieraiden eläimien paskojen siivoaminen,
ja haistella niiden jättämiä hajuja.
Missä laissa sanotaan että naapureiden tontit ovat irtokissojen
omistajien kotipiiriä? Lääkitystä kannattaa harkita jos on niin
uusavuton ettei kykene huolehtimaan lemmikistään.Eihän kissoista mitään riesaa ole, hyötyä senkin edestä. Kannattaa laittaa lääkitystä kuntoon, jos kuvittelee kissoista riesaa olevan. Onneksi meillä naapurit ovat vain tyytyväisiä kun kissat saalistavat heidänkin pihallaan olevia haittaeläimiä.
- 11+12
--- kirjoitti:
Eihän kissoista mitään riesaa ole, hyötyä senkin edestä. Kannattaa laittaa lääkitystä kuntoon, jos kuvittelee kissoista riesaa olevan. Onneksi meillä naapurit ovat vain tyytyväisiä kun kissat saalistavat heidänkin pihallaan olevia haittaeläimiä.
Eikös sulla ollut kilometrikaupalla vain yksi naapuri ja sekin joku rakas täti?
Psst. pidä komposti ja roskis kunnossa niin ei haittaeläimiä näy! - -----
11+12 kirjoitti:
Eikös sulla ollut kilometrikaupalla vain yksi naapuri ja sekin joku rakas täti?
Psst. pidä komposti ja roskis kunnossa niin ei haittaeläimiä näy!Ja ajassa kaksi minuuttia päivystävä trolli on vastaamassa. ;) Sääli ettei sulla ressukalla ole muuta tekemistä lauantaina kuin odotella, josko joku kirjoittaisi kissapalstalle ja pääsisit trollaamaan.
Ps. Naapurinamme asuu lapsiperhe, joten naapureita on useita. Viisi kaikkiaan. Ihania ihmisiä, varsinkin kummityttömme. - niin nähty
----- kirjoitti:
Ja ajassa kaksi minuuttia päivystävä trolli on vastaamassa. ;) Sääli ettei sulla ressukalla ole muuta tekemistä lauantaina kuin odotella, josko joku kirjoittaisi kissapalstalle ja pääsisit trollaamaan.
Ps. Naapurinamme asuu lapsiperhe, joten naapureita on useita. Viisi kaikkiaan. Ihania ihmisiä, varsinkin kummityttömme.Heh, heh...heitteillä kulkeva kissa on se kurjin riesa lapsiperheille, eipä tarvitse leikkiä lasten putaassa hiekkalaatikossa.Kiistos heitteillejättäjän, paskaa tulee enemmän kun kerkeää pois kerätä .
- 3+3
----- kirjoitti:
Ja ajassa kaksi minuuttia päivystävä trolli on vastaamassa. ;) Sääli ettei sulla ressukalla ole muuta tekemistä lauantaina kuin odotella, josko joku kirjoittaisi kissapalstalle ja pääsisit trollaamaan.
Ps. Naapurinamme asuu lapsiperhe, joten naapureita on useita. Viisi kaikkiaan. Ihania ihmisiä, varsinkin kummityttömme.On aikaa kun olen eläkeläinen ja liikuntarajoitteinen, mutta en sentään keksi satuja kuten sinä. Luuletko todellakin ettei sun kirjoitustyyliäsi jo tunnettaisi vaikka multinikkinä kirjoittelet. Ihan yhtä köyhää on sinunkin elämäsi.
- 12+123
----- kirjoitti:
Ja ajassa kaksi minuuttia päivystävä trolli on vastaamassa. ;) Sääli ettei sulla ressukalla ole muuta tekemistä lauantaina kuin odotella, josko joku kirjoittaisi kissapalstalle ja pääsisit trollaamaan.
Ps. Naapurinamme asuu lapsiperhe, joten naapureita on useita. Viisi kaikkiaan. Ihania ihmisiä, varsinkin kummityttömme.Kukahan se toinen tai kolmaskin palstaa päivystävä paskanpuhuja oikein onkaan kun niin tarkkaan tiedät että mukamas kuka ja milloin on täällä kirjoittamassa.
San sää sit ett millo mää viimeks kirjootin kun nuin tietoviisas oot!
Vallan nauruttas sun kanssas. - hoitolaan vie
niin nähty kirjoitti:
Heh, heh...heitteillä kulkeva kissa on se kurjin riesa lapsiperheille, eipä tarvitse leikkiä lasten putaassa hiekkalaatikossa.Kiistos heitteillejättäjän, paskaa tulee enemmän kun kerkeää pois kerätä .
Semmosta se on.Lukemalla näitä keskusteluja, varmasti löytyy jokunen vinkki siihenkin ongelmaan.Lakia kannattaa noudattaa aina siti.
- asiat tärkeysjärjest
niin nähty kirjoitti:
Heh, heh...heitteillä kulkeva kissa on se kurjin riesa lapsiperheille, eipä tarvitse leikkiä lasten putaassa hiekkalaatikossa.Kiistos heitteillejättäjän, paskaa tulee enemmän kun kerkeää pois kerätä .
Asuntoosakeyhtioden parkkipaikoilta auratut lumikasta ovat moninkertais4esti vaarallisempia lapsille kuin kissojen jätökset. Erilaiset lasinpesu-, jarru- jäähdytys- yms neste jäämät ovat todellinen sairaus ja myrkytysuhka taloyhtiöissä. Siinä missä kissan ulosteesta saa pahimmilaan vatsa taudin, voi jarrunesteisestä lumesta tai sulamisvedestaä saada pysyvän maksavaurioin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 731203
Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔801094Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta
https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen241065Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t126930Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!
Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m6898- 60844
Mihin Asiakirjat ovat voineet kunnasta kadota???
LUE kuinka verorahoja haaskattiin Yle: Ähtärin pandalaskelmat salattiin ja hukattiin - Satakunnan Kansa https://share.72711Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen
Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok132672Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen
Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast50652Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille
Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.80622- 48537
Miten sinä voit?
Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua90520- 25512
- 36485
Suomen 4. seksikkäin mies Miika Nousiaisen tilalle - Pitääkö olla huolissaan palaa tv:seen
Suosittu keskusteluohjelma tekee paluun. Tällä kertaa panelistina ei jatka enää Miika Nousiainen, vaan hänen tilalleen t11480- 109460
- 43457
Moottoripyöräonnettomuus
Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää38425- 18423
On kyllä tosi surullista
jos kaivattuni (nainen) luulee palstan tyhmien viestien olevan multa. 😔Ei ole mitään syytä, miksi kirjoittaisin sellais68397