Vaihdelaatikko

jontt

Eli 1,6 diesel escort kaipaa ehjää vaihdelaatikkoa joensuun lähistöltä. Entinen pitää ääntä. Onko bensakoneessa eri laatikko vai onko vain perä erilainen ?

Jos jollain sattuu löytymään nurkista 5 lovinen laatikko olen kiinnostunut ostamaan sen koht hinnalla.

6

784

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • peter

      korjaa tai korjauta se toosa niin saat äänettömän ja toimivan ...
      ...käytetystä et välttämättä saa....

    • Voortisti

      Eli millaista ääntä pitää ja milloin?

      • jontt

        Ostin purkaamosta "takuulaatikon" vanhan korjaus tulee liika kalliiksi ,osat 300 eu työt .

        Ääntä kuuluu myös vapaalla lasketellessa. Purkaamolla kerrottiin että 10:stä tuontilaatikosta oli vain tämä ostamani jäljellä joten 1/per vuosi on mennyt kys lootia.


      • Voortisti
        jontt kirjoitti:

        Ostin purkaamosta "takuulaatikon" vanhan korjaus tulee liika kalliiksi ,osat 300 eu työt .

        Ääntä kuuluu myös vapaalla lasketellessa. Purkaamolla kerrottiin että 10:stä tuontilaatikosta oli vain tämä ostamani jäljellä joten 1/per vuosi on mennyt kys lootia.

        Aattelin vaan, että jos "ulisee" tasakaasulla pienillä kierroksilla niin on kait "tyyppivika", mulla ulisi 4v/100tkm, ei se siittä muuttunut koko aikana mitä mulla oli 150tkm > 250tkm. Tuo "jurina" viittaa laakereihin, vie "aikaa ja tupakkaa" vaihtaa ne. Joskus öljyjen vaihto voi "lieventää" mutta jos "tärryyttää" myös, niin vain vaihto auttaa.


    • Ford

      Minulta löytyisi koko auto jos kiinnostaa! Auto Myrskylässä.

    • juu mää

      en ymmärrä miksi ei ole vastattu alkuperäiseen kysymykseen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      500
      8685
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      129
      5968
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      342
      5040
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      59
      4677
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      74
      4226
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      3993
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      172
      3828
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      91
      1788
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      100
      1323
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      929
    Aihe