Suositelkaas SIM-modeemia. Elisan/Saunalahden halvin 3G-yhteyksellinen liikkuva laajakaista on tarkoitus hommata. Jotkut modeemit ovat ihan mahdottoman kalliita. Noin 50 euron hinta on itsellä rajana. Mieluusti Saksasta tilaisin kyllä. Oman etsinnän tuloksena on seuraava:
http://www.hardwareversand.de/USB/147889/D-Link 21 Mbit s HSPA UMTS USB Adapter.article
Bonuskyssäri. Käytetäänkö tuota yhteyttä(kin) yleensä kirotulla M$oftan rndis:llä? Jos, niin onko sille vaihtoehtoja?
SIM-modeemi
2
192
Vastaukset
- Yksi vaihtoehto
Saunalahden Prepaid Perhenettipakkauksessa saat Huawein E5220:n joka ei ole lukittu eli toimii muillakin liittymillä (myös muiden operaattoreiden). Paketin normaalihinta 49€ ja ollut tarjouksessa 39€ (en tiedä onko tarjous vielä voimassa).
Tuo Huawei toimii ihan hyvin. Akkukesto reissukäytössä voisi olla parempikin, läppäristä loppuu akku ennen tuota Huaweita mutta tabletin kanssa loppuu Huawei ensin. Lataus USB:n kautta ja noita erilaisia "powerbank" akkuja löytyy muutamalla kympillä jos tarvitsee reissuun lisävirtaa. Tuo jakaa yhteyden Wlanilla useammalle laitteelle kerralla (muistaakseni max 5 laitetta kerrallaan) tai tietokoneelle USB:n kautta. - Paljon parempi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p546187Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3305169Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1604884Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1394687Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil203920Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202426Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32218Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241855- 731812
- 2221591