Steream

Kommentteja / kokemuksia Honda Streamista. Onko kenelläkään?
2366
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vaihdoin Streamiin muutama kuukausi takaperin.
Kokoemukset ovat olleet positiiviset. 2L automaatti. Ajelin ensin 1.7 mutta isompi kone ja automaatti veivät mennessään. Auton rengas äänet kuuluvat hieman selvemmin kuin voyagerissa mutta muuten tekniikka tuntuu erittäin laadukkaalta ja toimintavarmalta. Tietenkin jos aikoo pitää pitempään kannattaa teettää kunnon ruostesuojaus.

Äänestä
  • Heippa!

    Olen ajanut Stream-02 2,0Es ,manuaalilla nyt 62 000 km. Normaalien huoltojen (20.000km) lisäksi on etujarrupalat vaihdettu (30.000km).Auto on siis tosi luetettava ja tilava 5:lle hengelle.Kaksi muuta mahtuu takasohvalle lyhyille matkoille.Tällöin matkatavaraa ei tosin paljoa mahdu mukaan.Ajotuntuma on tila-autoksi hyvä ,ainoastaan rengasmelu etenkin Hakkapeliitta-4:lla on häiritsevää.Kannattaa valita jokin muu nastarengasmerkki tai hankkia kitkat.Bensatankki on 52-litrainen ja se riittää sekalaisessa ajossa noin 550-620km ajoon.Isompi tankki olisi parannus, tai sitten tulevaisuudessa diesel-kone.Autolla kerkeää hyvin ,vaikka on täysi lasti.Koneen 156 heppaa antavat hyvän reservin myös ohituksissa.
    Uusi malli on poiketen vanhasta 6-paikkainen.(toisella rivillä on 2-paikkaa)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hohda kirjoitti:

Kommentteja / kokemuksia Honda Streamista. Onko kenelläkään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu