Naapurimme on ottanut elämäntehtäväkseen kiusata meitä. Kanta-astunta alkaa n.19.30 ja jatkuu välillä klo 4.00 asti. Tupakalle mennään partsille ovet paukkuen.
Huonekalujen siirtely alkaa aina klo 22.00 jälkeen. Asunnossa olevaan saunaan mennään aina klo 23.00 jälkeen , ja saunankaan ovea ei voi sulkea hiljaa.
Tuntuu kun asuisi tivolin ja vesipuiston alla. Laittomasti käyttövesi putkistoon kytketty lattialämmitys lorisee yli 12h / vrk.
Taloyhtiön isännöitsijä on oikea lapanen, ei kuulema mahda asialle mitään. Selittää vain että äänet ovat norm. asumiseen liittyviä.
Huonekalujen siirtely alkaa aina klo 22.00 jälkeen. Asunnossa olevaan saunaan mennään aina klo 23.00 jälkeen , ja saunankaan ovea ei voi sulkea hiljaa.
Tuntuu kun asuisi tivolin ja vesipuiston alla. Laittomasti käyttövesi putkistoon kytketty lattialämmitys lorisee yli 12h / vrk.
Taloyhtiön isännöitsijä on oikea lapanen, ei kuulema mahda asialle mitään. Selittää vain että äänet ovat norm. asumiseen liittyviä.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Ei lattialämmitys pidä mitään ääntä!
Oikein tehty ja lämmitysverkkoon kytkettynä , ei pidä ääntä.
Mutta kun se laitetaan laittomasti käyttöveteen ja laitetaan siihen vielä laiton termostaatti venttiili , niin varmasti kohisee.
Meinaatkos,tee se itse mieees,
Ei voi olla totta, iloita isännöitsijälle!
Jos ST, niin sama vaikutus kuin seinille kertois.
Kyllä tuo kuulostaa suht normaalilta asumiselta. Ikävä kyllä et voi mitään.
Kuka isännöitsijä?
ST
Tehkää rikosilmoitus. Normaalin asumisen varjolla ei saa häiritä kenenkään kotirauhaa.
apteekkarissa noita heruämmiä löytyy :D iskevät kiinni vaikka varattuun mieheen jolla nainen mukana!
onnela on aivan kuraa, siellä juuri ja juuri ehkä jopa 18vuotiaat öveltävät passionissa sama meininki.... Ilona on ihan jees, juomat kalliita.. albatrossi hyvö bile paikka kesäisin
Kiva vastaus häirikkönaapuri keskustelulle.
Jospa vaan yrität lukea näitä juttuja, ja jätät kommentit muille. Jookos.
Minusta on vaan mukavaa kun ääniä kuuluu. Siis normaaleja ääniä. Ei mua haittaa jos vähän kopsuttelua kuuluu. Laittaa vaan korvan tyynyyn ja alkaa maate.
Joo enemmän se haittaa jos mitään ei kuulus.
Vai laitotko ITSE television kiinni jo heti 7-uutisten jälkeen?
ja alkaa ne 'kokoajan kuuluneet' äänet häiritsemään?
Illalla ku meet maate, niin entisestään äänet alkaa kuulostamaan isommilta.
Jätä radio päälle omaan olohuoneeseesi. Radio ei kuluta sähköä paljona ja TOTUT normaaleihin ääniin.
No nyt ei ole enää mitään ongelmaa, tein kuten neuvoit.
Kiitos kun ymmärsit ja autoit.
Joo tuo on kyllä jännä. Monesti saattaisi oikein makeasti nukuttaa sohvalla kun telkkarista tulee tasaisella volyymilla jotain ohjelmaa. Sitten siirrytkin makkariin ja ei perkule meinaakkaan uni enää tulla.
Kaikkein huolestuttavinta tuossa on tuo käyttövesiputkistoon puuttuminen. Tuo pitäisi ilmiantaa hetipaikalla vaikka kaupungin vesilaitokselle tai poliisille. Kyseessä voi olla yleisen terveyden vaarantaminen jos mennään puuttumaan käyttövesiputkistoon, siitä ei tiedä mitä sinne sekaan sitten joutuu!
motorsahaa pebaan