Valtuuston pj. Ari Marjeta hakee itelleen perhekoti Topinkaan johdon asissistenttia. Perhekotitoiminta on niin paljon laajenemassa että tuommoinen henkilö tarvitaan. Hyvä niin, ettei yhteiskunnalta saatu raha on ruvenna poikimaan. Nyt olisi sitten töitä näillä palstoilla narisijoille tyrkyllä.
Johdon assistentti
nyt hakemaan hyvää p
5149
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ari Kankkunen ja kolmikulmaiset vessat, Opiston lähes konkussit =Kylänlahden Opiston silloinen johtomies Ari Marjeta . SDP
Sulla on kolmikulmainen pää.
Marjeta tietenkin käyttää hyväkseen kaikki sosdem suhteensa bisneksen edistämiseen. Kyllä toimii, sossut laittaa asiakkaita vaikka ei olisi todellista tarvettakaan. Huolien keksiminen on niin helppoa..
Miksi erotettiin päiväseltään ?? Arimme.
Sama bisnes pyörii edelleen. Avilta saadaan rahaa toimintaan jossa pitäisi olla palkattuja työntekijöitä hoitamassa nuoria 24/ 7 . Itseasiassa toiminta pyörii perhekotina ja ylimääräiset " palkkarahat " menee Marjetoiden pussiin.