Itsemurha on raukkamaista huomionkeräämistä

Koittakaa nyt surkimukset elää se elämänne kunnolla, kun vanhempanne ovat teidät kasvattaneet ja yhteiskunta on teidät verovaroin kouluttanut. Teinä kyllä häpeäisin ja ryhtyisin vähin äänin maksamaan veroilla edes osaa siitä takaisin, mitä teihin on sijoitettu.
3129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eipä sitä kyllä kuolleena paljoa mitään häpeää tunne, eikä huomiota tarvitse.

Äänestä

trollaus on raukkamaista huomionkerjäystä.

Äänestä
  • No sitä se kyllä on!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


suoraselkäinen mies kirjoitti:

Koittakaa nyt surkimukset elää se elämänne kunnolla, kun vanhempanne ovat teidät kasvattaneet ja yhteiskunta on teidät verovaroin kouluttanut. Teinä kyllä häpeäisin ja ryhtyisin vähin äänin maksamaan veroilla edes osaa siitä takaisin, mitä teihin on sijoitettu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu