Jeepin Luotettavuus?

VoinpaVaikkaHarkita

Onko paljon vikaisuutta?

Kestääkö?

Viimeistely?

Huolellisesti Tehty?

Maalipinta?

Kromiosat?

7

674

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jeeppi-07

      ja vastauksia
      -ei
      -kestää
      -kohtuullista
      -on
      -on
      -on,muovia

    • 10vVirossa

      Jeep GC:ssa on 8 mikronin maalipinta kun esim Mitsubishissa (Outlander) on 4. Siksi perheen Mitsubishi on pieniä ruostuvia kiveniskemiä täynnä puskurista kattoon kun Jeepissä ei ole jälkeäkään. Jeep on enemmän ajettu.
      Jeepissä takuuaikana pikkuvikoja, Mitsussa vain myöhemmin isoja vikoja omasta lomapkosta.
      Kestääkö? 5 kpl kuudesta dieselsuuttimesta vaihdettu Virossa a 180 € MB alkuperäisosilla (Suomessa 600 €/kpl). Jarrupalat ja levyt alkuperäiset vaikka mittarissa 170.000 km.
      Mitsubishi menossa vaihtoon, Jeep jää.

    • luopiorenegade

      Mikä Jeep? Nehän on nykyään Fiiatteja.

      • on-se-jeep

        Se on Fiat-Chrysler Automobiles, ei pelkkä Fiat. Karkeasti yleistäen isot autot tehdään jenkeissä Chryslerin tekniikalla, pienet Italiassa Fiatin tekniikalla. Moottoreita käytetään ristiin sen mukaan mitä on tarvis. Tigersharkit ja V6-koneet tulee Chrysleriltä, Multiair-bensakoneet ja Multijet-dieselit Fiatilta.

        Palkanmaksajan vaihtuminen ei tee amerikkalaisesta tehtaasta italialaista. Vai meinaatko, että kaikki koneet ja työntekijät vaihdettiin italialaisiin heti kun Fiat tuli mukaan.


      • 3423

        Ne on Fiiatteja siinä kuin Alfat ja Ferrarit.
        Kommenttisi perusteella Ferrareitakaan ei ole ollut kymmeniin vuosiin.


    • Eläosta

      Jeepit ei tosiaankaan ole maineeltaan luotettavia. Luotettavuustilastoissa häntäpäässä Chryslerin, Fiatin ja Kian kanssa.
      Jos osaa ite ropata, niin mikäettei.

      • pillupetteripanolla

        Jenkki soossi on vaihtunu makarooni lätyksi, on siinä karmeet silmät ny?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      275
      7860
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      65
      4557
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      277
      3884
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      52
      2559
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      1
      2027
    6. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      3
      1592
    7. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      5
      1447
    8. Ajattelin silloin

      että jos olet kiinnostunut, ihan oikeasti, niin kuulen sinusta vielä.
      Ikävä
      106
      1433
    9. TTP avajaiset

      Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja
      Haapavesi
      40
      1342
    10. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      1321
    Aihe