Priuksen ostaneet

Oletko tilannut tai jo saanut Priuksen?
Kuinka pitkä toimitusaika autollasi oli/on?
Mitkä syyt saivat sinut valitsemaan juuri Priuksen ja mitä muita merkkejä/malleja sinulla oli vaihtoehtoina?

Vaikuttivatko valintaasi auton kulutus, päästöt vai jotkut muut syyt?
1524
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

vielä. Priusta ei kannata kulutuksen säästöön ostaa, koska näillä polttoainehinnoilla ja Priuksen hintatasolla ero normaalin hintaisen(~30 000)ja Priuksen väillä ei tulisi katetuksi vielä 20:ssä vuodessakaan (Oletetttu ajokilometrimäärä/vuosi 20 000). Taitaa painaa vaa'assa muut tekijät !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


K.M. kirjoitti:

Oletko tilannut tai jo saanut Priuksen?
Kuinka pitkä toimitusaika autollasi oli/on?
Mitkä syyt saivat sinut valitsemaan juuri Priuksen ja mitä muita merkkejä/malleja sinulla oli vaihtoehtoina?

Vaikuttivatko valintaasi auton kulutus, päästöt vai jotkut muut syyt?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu