kihlajaiset

:::::

missä kihlajaiset kuuluu pitää vai onko sillä väliä? pidetäänkö sulhasen vai morsiamen kotona? vai heidän yhteisessään asunnossa (mikäli sellainen on)?

2

539

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • miten vain

      Perinteisesti kihlajaiset on pidetty morsiamen kodissa. Perinteisesti morsian kyllä asui silloin vanhempiensa luona. Se on hetkin, jolloin morsiamen vanhemmat kutsuvat sulhasen vanhemmat kylään.

      Jos kihlaparilla on yhteinen asunto, kihlajaiset voidaan pitää siellä. Kihlajaiset voidaan pitää myös missä tahansa kihlaparin haluamassa paikassa.

      Koska kihlauksella ei ole mitään merkitystä, niin tilaisuuden saa viettää ihan miten haluaa. Jos tällainen tilaisuus kuitenkin järjestetään, niin tärkeää on nimenomaan lähisukulaisten tutustuttaminen toisiinsa.

    • kännissä kuuluu olla

      sIITÄ läheltä joku hyvä räkälä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2240
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      853
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      825
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      806
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      531
      749
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      75
      674
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe