Tuntijasi

kaarina701

Olen keski-ikäinen nainen, syksyllä muutin vieraalle paikkakunnalle rakkauden ja uuden työn perässä. Työ ei antanut minulle mitään, turhautumista. Nyt aloitan uudessa paikassa ajomatkan päässä. Miltä tulevaisuus näyttää, kovasti haluan asua uudella paikkakunnalla. Vielä en ole omakotitaloani laittanut myyntiin vanhalla paikkakunnalla.

2

96

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      älä laitakaan myyntiin, laita ensin vuokralle. pidä takaovi raollaan.
      tämä asumisjärjestely on hyvä ja sinun kannattaa oikeasti pitää omaisuutesi erossa tästä uudesta suhteesta ainakin toistaiseksi. se on sinun turvasi.

      nyt on katsottava kuinka paljon kumppanisi sinua tukee ja ymmärtää. sinä itse olet taitava monessa asiassa ja luotat vaistoihisi. eikö näin olekin?
      otit pitkän askeleen muuttaessasi ja olet saanut harmaita hiuksia töiden suhteen, mutta rohkeutesi ei anna periksi ja taas kokeilet uutta työtä. voi olla, että vasta kolmas yritys tuo sen tyytyväisen tunteen, että sinä olet vihdoinkin päässyt kotiin.

      olet vastaanottavainen ja iloinen, pidä kuitenkin mielessäsi että et saa antaa enempää, kuin itsellesi saat. liika hyväksytyksi tulemisen yritys ei ole luonnollista. saat vapaasti myös rentoutua, avata viinipullon ja nostaa jalat pöydälle jos siltä tuntuu.
      olet siinä pisteessä, että elämänkokemus on näyttänyt sekä hyvät että huonot puolensa sinun poluillasi. nyt olet päässyt hellyyteen ja vihdoinkin nautit naisena olostasi. näin toivomme sen myös jatkuvan. pidä kuitenkin se talosi omana omaisuutenasi, älä suunnittele sen myymistä. jos ja kun mies on tosissaan kanssasi, vielä sittenkään ei kannata myydä, korkeintaan vuokrata - vaikka edulliseen hintaan.
      siitä talosta tulee myöhemmin iloa, kun aika on kypsä.

      t. Keskiyö

    • kaarina 701

      Kiitos paljon tulkinnastasi. Antoi ajattelemisen aihetta. Haluan olla rohkea ja katsoa mitä tulevaisuus tarjoaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      114
      1259
    2. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      122
      1143
    3. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      138
      1013
    4. Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta

      Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä
      Ruoka ja juoma
      45
      975
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      99
      853
    6. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      317
      802
    7. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      704
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      636
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      49
      619
    10. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      592
    Aihe