Tuntijasi

kaarina701

Olen keski-ikäinen nainen, syksyllä muutin vieraalle paikkakunnalle rakkauden ja uuden työn perässä. Työ ei antanut minulle mitään, turhautumista. Nyt aloitan uudessa paikassa ajomatkan päässä. Miltä tulevaisuus näyttää, kovasti haluan asua uudella paikkakunnalla. Vielä en ole omakotitaloani laittanut myyntiin vanhalla paikkakunnalla.

2

86

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      älä laitakaan myyntiin, laita ensin vuokralle. pidä takaovi raollaan.
      tämä asumisjärjestely on hyvä ja sinun kannattaa oikeasti pitää omaisuutesi erossa tästä uudesta suhteesta ainakin toistaiseksi. se on sinun turvasi.

      nyt on katsottava kuinka paljon kumppanisi sinua tukee ja ymmärtää. sinä itse olet taitava monessa asiassa ja luotat vaistoihisi. eikö näin olekin?
      otit pitkän askeleen muuttaessasi ja olet saanut harmaita hiuksia töiden suhteen, mutta rohkeutesi ei anna periksi ja taas kokeilet uutta työtä. voi olla, että vasta kolmas yritys tuo sen tyytyväisen tunteen, että sinä olet vihdoinkin päässyt kotiin.

      olet vastaanottavainen ja iloinen, pidä kuitenkin mielessäsi että et saa antaa enempää, kuin itsellesi saat. liika hyväksytyksi tulemisen yritys ei ole luonnollista. saat vapaasti myös rentoutua, avata viinipullon ja nostaa jalat pöydälle jos siltä tuntuu.
      olet siinä pisteessä, että elämänkokemus on näyttänyt sekä hyvät että huonot puolensa sinun poluillasi. nyt olet päässyt hellyyteen ja vihdoinkin nautit naisena olostasi. näin toivomme sen myös jatkuvan. pidä kuitenkin se talosi omana omaisuutenasi, älä suunnittele sen myymistä. jos ja kun mies on tosissaan kanssasi, vielä sittenkään ei kannata myydä, korkeintaan vuokrata - vaikka edulliseen hintaan.
      siitä talosta tulee myöhemmin iloa, kun aika on kypsä.

      t. Keskiyö

    • kaarina 701

      Kiitos paljon tulkinnastasi. Antoi ajattelemisen aihetta. Haluan olla rohkea ja katsoa mitä tulevaisuus tarjoaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      333
      5687
    2. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      75
      5163
    3. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      48
      4246
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      52
      3901
    5. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      43
      3554
    6. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      149
      3304
    7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      92
      3115
    8. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      19
      2597
    9. Mitä tapahtuu

      Sitten keväällä ja kesällä
      Ikävä
      43
      2239
    10. Voitko sanoa jotain

      Hellää?
      Ikävä
      49
      2158
    Aihe