Meinataan viedä palvelut terveyspalvelut Korppoosta. Siellä kun ei muutenkaan ole paljon vaihtoehtoja minkään suhteen, tulisi luudalla lakaista ensin rantatiellä ja karsia ylimääräiset rönsyt pois. Porukka on lisääntynyt moninkertaisesti vaikka asukasmäärä ei sanottavasti ole viimeisten vuosikymmenien aikana kasvanut ja lisäksi tietokoneet ovat helpottaneet pyrokraattien työtä oleellisesti muutenkin kuin pasianssin suhteen
Saneeraustoimet oikeaan paikkaan kaupungilla
14
319
Vastaukset
- Virkapummit
Rantatiellä on jokaisella ärkoopeen jäsenellä sukulaiset ja kaverit pummiviroissaan.
- Nou Mafias
Ahvenanmaalle Maarianhaminaan valittiin uusi kaupunginjohtaja juuri,ULKOPAIKKUNTALAINEN henkilö.Mielestäni nyt kun Paraisilla on samanlainen kaupunginjohtajan valinta olisi myös järkevää valita ULKOPAIKKAKUNNALTA kaupungijohtaja eikä mitään hyväveli kavereita.
- Siinäkö tulevaisuus
Nou Mafias kirjoitti:
Ahvenanmaalle Maarianhaminaan valittiin uusi kaupunginjohtaja juuri,ULKOPAIKKUNTALAINEN henkilö.Mielestäni nyt kun Paraisilla on samanlainen kaupunginjohtajan valinta olisi myös järkevää valita ULKOPAIKKAKUNNALTA kaupungijohtaja eikä mitään hyväveli kavereita.
Ja jos järjestetään asiasta äänestys niin RKP:n oma ehdokas tietysti voittaa, kuinkas muuten ?!
Miksi se täällä koskaan muuksi muuttuisi, niin kauan kun suomenkieliset saadaan pysymään visusti muualla.
Ja jos vanhoja muisteltaisiin niin:
(Vain ruotsinkielisille oli eräässäkin kaupungin asuntoilmoituksessa muutamia vuosia sitten. )
Asia jäänyt pahasti hampaankoloon itselläni - Toivoton yhteisö
Nou Mafias kirjoitti:
Ahvenanmaalle Maarianhaminaan valittiin uusi kaupunginjohtaja juuri,ULKOPAIKKUNTALAINEN henkilö.Mielestäni nyt kun Paraisilla on samanlainen kaupunginjohtajan valinta olisi myös järkevää valita ULKOPAIKKAKUNNALTA kaupungijohtaja eikä mitään hyväveli kavereita.
Kaupunginjohtajan valinta on RKP:n toimesta jo valittu.Kaupungin nykyinen talousjohtaja on jättänyt hakemuksensa.Kaikki muut hakijat ovat ulkopaikkakuntalaisia jotka olisivat olleet riippumattomia paikallisesta hyväveli/sisar mafiasta.
- Oma valinta paras
Tee niinkuin minä suomenkielisenä vaikka ruotsia osaankin: En käytä palveluja enkä osta tuotteita sellaiselta yrittäjältä joka ilmoittaa/mainostaa itseään vain ruotsinkielellä.Sama boikotti koskee myös yrittäjää joka on mukana RKP:n politiikassa aktiivisesti.
- Rantapummit pois
Niin se pitää toimia. Jos ei kiinnosta maan kieli, painukoon hel.vettiin.
- Isoluuta lakaisee
Ja lauttayhteyksiäkin yritetään ilmeisesti vähentää tai supistaa, ihan miten vaan..
Lentääkö pitäisi mantereelle, terveyskeskuksiin lääkäriin, viranomaisten palveluja hakemaan.
Kysyn Vaan?!- pikkuluuta
kysy vaan!!! lautat kuuluu valtiolle ei kunnalle, on osa tieverkkoa. lentäminen on oiva vaihtoehto.
- tuskin muuttuu
Vähennyksiä mahdoton tehdä kun joku lähipiiristä joutuisi lähtemmän. Hieno homma kun kaikki tuntee kaikki ja on samanhenkisiä, ainoa vaihtoehto taitaa olla lottokone jolla lähtijät arvotaan jos joku joutuu lähtemään. Taitaa olla niin että ennen sammutetaan katuvalot ja jätetään tiet auraamatta kuin annetaan kaverille lopputili vaikka talous olisi kuinka kuralla
- Parkkisetä
Vaikka talous olisi kuinka kuralla niin vesilaitoksen/kaukolämmön tunnukseton sininen pakettivolkkari on aina ostosreissuilla arjet pyhät Reimarikaupan parkkipaikalla ja muuallakin Paraisilla.Taitaa olla ainoa kaupungin auto jossa ei ole kaupungin logoa ja tekstiä.Hyväveli verkosto salli autoedunkin työntekijöille ilman ajon seuranta päiväkirjaa.
- Poikotissako
Nettiyhteyttä ei taaskaan ole, koetin mennä kaupungin sivuille, ei toimi. ?!Onkohan säästötoimet menossa, vai muu vika ?!
- Näillä mennään
Tätä sivua ei voi näyttää
•Tarkista, että verkko-osoite http://www.parainen.fi on oikein.
•Etsi sivua hakukoneella.
•Päivitä sivu muutaman minuutin kuluttua.
Korjaa yhteysongelmat
- Toimii eitoimi toimi
Taas pelittää....
- nostan
Ylös
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1126945KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3916621Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei653337Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521282889Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092484Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään382039- 1251834
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro211697Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821367- 741257