Näitä lukiessa toivon teille onnettomille paljon onnea elämässänne. Kummallista, kun ymmärrän teidän luulevan, että elämä muuttuu paremmaksi juuri hänen saamisen myötä. Ei se nii mene. Jos sä olet takertuvaa tai läheisriippuvaisuuteen taipuvaista tyyppiä, nii ei kukaan järkevä ota itelleen ihmistä, joka on kaiket ajat anona nettimaailmassa. Mielenkiintoiseksi sinut tekee sinä ja elämäsi. Tämä ei ole elämää. Tämä on ajantappamista, sijaistekemustä ja nainen joka on aina netissä on aika plöts pläts.
Rakkaus. Etsi se itsestäsi, rakastu itseesi, mutta ensin sun tarvii muuttua paremmaksi ihmiseksi. Tää vois päteä naisiin ja miehiin. Rakkaus tekee ihmeitä, se muuttaa ihmisen rakaatettavaksi. Hiffaatko??
Rakkaus. Etsi se itsestäsi, rakastu itseesi, mutta ensin sun tarvii muuttua paremmaksi ihmiseksi. Tää vois päteä naisiin ja miehiin. Rakkaus tekee ihmeitä, se muuttaa ihmisen rakaatettavaksi. Hiffaatko??
Vastaukset 6
Vanhimmat
Oletko R ?
Tääääääääänkss Haniiiiiiiii ;)
En tajua näitä vuodatuksia. Välillä käy jossain palstalla, mikä on ongelma?
Rakkaus on sitä että toisen ei tarvitse muuttua piiruakaan vaikka sitä rakastetaan. Pysy sä vaan siellä, me pysytään täällä tai ihan miltä tuntuu.
Kyl mä sen snaijaan.
Olen realisti enkä kuvittele elämän muuttuvan paremmaksi minkään asian myötä jokatapauksessahan maailma on hel***ti. Vaikka kuinka opetettaisiin kaunokirjoitusta ja puhuttaisiin kauniita valheita niin totuus kuitenkin on että elämme brutaaleissa olosuhteissa ja kaikki on vain selviytymiskamppailua.
Valehtelemalla saa kuitenkin hieman paremmat olosuhteet kuten juuri opettajat, poliitikot ja muut puhetyöläiset tekevätkin he elävät eri maailmassa jossa ei ole fyysistä työntekoa.