Olen siis ylipainoinen nuori nainen, enkä ole koskaan seurustellut. Johtuu varmasti juuri lihavuudestani. Olen yrittänyt laihduttaa, mutta ei ole tuottanut tulosta. Haluaisin nyt kuulla että oletteko seurustelleet lihavuudesta huolimatta? Paljon oli pituus paino ja millainen oli poikaystävä? Oliko hänkin lihava vai onko joku saanut hoikan poikaystävän.
Oletteko seurustelleet
4
236
Vastaukset
- lihavatyttöystävä
Ex.än tavatessani mitat oli 95kg/174cm, hänellä hieman massua, mutta ei paljoa. Nykyisen kun tapasin olin kai 98kg/174cm, mutta seirustelun aikana lihosin 106kg, olin silti hänen mielestään nätti vaikka itse en niin kokenut, no nyt ole saanut painon tippumaan aluksi 88kg , mutta siitä tullut hieman takaisin ja pitäisikin siis saada jostain se uusi motivaatio päästä normaali painoon, mieheni tykkää minusta vaikka on ylimääräistä, mutta tsemppaa minua kovin, koska huomaa kuinka huono minun on olla. Mieheni on itse laiha, mutta vielä normaalipainon rajoissa. Kyllä on mahdollista saada myös lihavana mies.
- Tyttö
Minä olen 15-vuotias.Painoa oli poikaystävämi tavatessa reilusti,sillä isäni kuoli,jonka tokia söin lohtuun.Painoin silloin lähemmäs 100kg,mutta sain itseni salille raahattua kerran,nyt käyn salilla 4-6kertaa viikossa .Treenaamme myös poikaystäväni kanssa yhdessä.Tällä hetkellä painan 56kg ja juuri sopiva.Vielä yritän kiinteyttää vatsaa reisiä. :) Jos poikakaveri oikeasti välittää,ei hän katso ulkonäköäsi pahalla koskaan!
- ramipussinen83rp
Tyttö kirjoitti:
Minä olen 15-vuotias.Painoa oli poikaystävämi tavatessa reilusti,sillä isäni kuoli,jonka tokia söin lohtuun.Painoin silloin lähemmäs 100kg,mutta sain itseni salille raahattua kerran,nyt käyn salilla 4-6kertaa viikossa .Treenaamme myös poikaystäväni kanssa yhdessä.Tällä hetkellä painan 56kg ja juuri sopiva.Vielä yritän kiinteyttää vatsaa reisiä. :) Jos poikakaveri oikeasti välittää,ei hän katso ulkonäköäsi pahalla koskaan!
Välittäminen juuri on kaikkein tärkeintä, tiet sitten mitä tahansa.
- true story bro
Ensinnäkin usko itseesi ja kauneuteesi, ei lihavuus ole mikään este! Ihminen voi olla kaunis painosta huolimatta kunhan uskoo siihen itse.
Seurustelin kolmevuotta painonnostaja miehen kanssa (oikein urheilija) samalla kun itse olin 78kg josta lihoin suhteen aikana tasaisesti (pituus 173cm)
Päätettyäni suhteen kävin puntarilla ensimmäistä kertaa pariin vuoteen ja pakko kyllä sanoa että olen aika helvetin hyvännäköinen satakiloinen (jonkun sitä itsetuntoa on kohennettava, yhtä hyvin se voit olla sinä itse)
Paino ei ole mikään este sille että kiinnostuuko joku sinusta vai ei, nyt esim eräs urheilullinen mies on kiinnostunut minusta ja kyllä yhä edelleen painan sen 99kg.
Hymyilee vaan paljon ja yrittää olla sinut itsensä kanssa eikä ainakaan pyytele anteeksi omaa ulkonäköään niin kyllä se vetää miehiä puoleensa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude28715412IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti17413363Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy14310626Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole9010511Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1179479Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla288116Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump298065Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2066662Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua1956361Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri355958