LG nexus 7 näytönohjain säpäleenä?

apuakaipaavanuorineiti

Eli minulla kyseinen tabletti. Oli mukana reissussa ja näyttö halkesi. Ei ota kosketusta näyttöön joistain kohdista. Olisiko näytönohjaaja mennyt säpäleiksi? Myös outoa sekoilua esiintyy. Minne kannattaisi viedä korjaukseen(suht halpa) ja lähellä joko tamperetta, poria tai raunmaa?

3

178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 34++33

      Ei noita pahemmin korjailla ja korjaus tulee kalliiksi, tutulta hajosi uusi nokian kallis tabletti samalla lailla. Näytön paneeli on rikki, ei sitä ohjaava näytönohjain mikropiiri.

      Korjaamisen hinnalla ostaa uuden android tabletin vaikka täältä.
      http://www.fasttech.com/category/1120/android-tablets

      • 34++33

        Suuremman kokonsa vuoksi tabletit ja pahpbletit putovat helposti, joten max 5.5 tuuman näytöllä varustettu älypuhelin on kestävämpi ostos. Omilla rahoilla ei kannata ostaa muutenkaan kalliita mobiililaitteita, niiden elinkaari on lyhyt ja korjaaminen vaikeaa. Päivitettävä ja helposti korjattava pöytätietokone omaa pidemmän elinkaaren ja pöytätietokone taskuun mahtuva älypuhelin onkin hyvä ratkaisu.


    • 4424

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      62
      9520
    2. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      137
      7529
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      103
      6682
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      187
      5046
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      171
      4819
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      98
      3573
    7. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      170
      2481
    8. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      66
      2368
    9. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      164
      2313
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      58
      2142
    Aihe