518i, vm 1990 ilmamassa-anturi

Kone tukehtuu kun polkaisee nopeasti kaasua. Lambda-anturi vaihdettu. Koneessa on läppämallinen ilmamassa-anturi. Olisko vika mahdollisesti siinä? Onko kokemuksia tai korjausehdotuksia? Löytyykö keneltäkään anturia myytäväksi? Merkki on Bosch. Kiitos.
1240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ostat bmw:n (lainaat kirjastosta) haynes korjauskirjan, siinä on helpot mittausohjeet miten noi yleisimmät anturit mitataan. Puoles tunnis hyväl säkäl saat vian selville. Muuten maksat korjaamoiden arvailusta=vianetsinnästä ittes kipeäksi.
Tsekkaa lataus ensin, useampi kerta on laturin vika tehnyt pahat savutukset/nykimiset autoon, mulla kahdes eri autos oli näin...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tak kirjoitti:

Kone tukehtuu kun polkaisee nopeasti kaasua. Lambda-anturi vaihdettu. Koneessa on läppämallinen ilmamassa-anturi. Olisko vika mahdollisesti siinä? Onko kokemuksia tai korjausehdotuksia? Löytyykö keneltäkään anturia myytäväksi? Merkki on Bosch. Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu