E-color ongelma

Mulla on ongelmallinen näyttö. Se on liian pimeä. Vanhan ohjaimen kanssa mulla toimi e-color (ei täys versio)jolla sain sen sellasseeksi et senkanssa pysty elämään, mut sensin radeon 9600 pro ohjaimen niin eipäs toimi enään. Onko jotain kikkaa tai idea, miten saan tarpeeks valoisaksi?
2114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

hae power strip niminen softa.. se toimii R9600 kortillakin.. sillä voit säätää näytönkirkkautta yms ohjelmallisesti.. http://entechtaiwan.net/util/ps.shtm esim tuolta löytyy ohjelma..

Äänestä
  • WOHOOOOOO!!! Kiitos!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Satir kirjoitti:

Mulla on ongelmallinen näyttö. Se on liian pimeä. Vanhan ohjaimen kanssa mulla toimi e-color (ei täys versio)jolla sain sen sellasseeksi et senkanssa pysty elämään, mut sensin radeon 9600 pro ohjaimen niin eipäs toimi enään. Onko jotain kikkaa tai idea, miten saan tarpeeks valoisaksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu