Kohta kun puuttini hyökkää tänne suomeen niin onko mahdolista päästä pakolaiskeksi kanarialle, ei jaksa sotaan mennä olis vaan kiva hypätä koneeseen. Maksaako sossu muuuten saman kun Suomessa?
Pakolaiseksi kanarialle
Tulossa ollaan
6285
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jos Pitin tule Suomen uskoisin sossun maksavan kaikki Kanarialle.
Brasilialaiset kuulema voivat saada Espanjan kansallisuuden, mikäli palvelevat ensin Espanjan armeijassa. Mutta tuohan ei kyllä sinua koske ollenkaan.
Kusy puuttinilta mitä se antaa sulle luvan tehdä, ok.
Paikallinen Sossu/työkkäri maksaa vuoden kansalaisilleen, sitten on tultava omillaan toimeen.
Jos Putin tulee joukkoineen, niin kyllä ne huolehtivat sossun ym. rahoistakin. Sitten ootte kaikki yhtä köyhiä. Jos ei ole laittanut ulkomaiseen pankkiin ensin rahojaan= Matkusta johonkin maahan, hanki osoite, kirjoita itses asujaksi, avaa pankkitili, siirrä rahat.
Kanarialla kyllä tarkistetaan ensin, onko sulla elämisrahat, ennenkuin voit asettua aurinkotuoliin. Sosiaalipummeja heillä itsellään tarpeeksi.
Miten sen tilin saa sinne avattua? Sanoin sossussa että avaa mulle tilin kanariaan, mutta ei kuulemma kuulu heille, siis vittu mitä palvelua
just niin, kuin "rahat jemmaan" on selittänyt:
= Matkusta johonkin maahan, hanki osoite, kirjoita itses asujaksi, avaa pankkitili, siirrä rahat.