Easy Busilla Gloucester Placelta Stanstediin

selina36

Majoitumme Ladbroke Grovella Notting Hillissä, ja katsoin että Easy Bus menee Baker Streetille, joka olisi kai lähin hotellia oleva bussipysäkki Stanstedistä kaupunkiin tultaessa.
Easy Busin sivuja katsoessa huomasin, että Stanstedin kentälle takaisin mentäessä bussi pysähtyykin eri kohdassa, eli osoitteessa Gloucester Place/Baker Steet. Numerostakaan ei tietoa.
Missä se mahtaa olla, onko kyseessä siis pysäkki vai linja-autoasema?Jostain keskusteluista luin, että pysäkeillä on jotain bussitunnuksia esim A6 , jotka tarkoittaa jotain tiettyä bussia, mutta EasyBusin sivuilta en löytänyt mitään mainintaa näistäkään.
Kertoisitteko, jotka olette tätä reittiä menneet, mistä tuo pysäkki löytyy, että ei vaan jäädä kyydistä ja myöhästytä koneesta!
Vielä lisäkysymys, kannattaako bussilippu ostaa kentältä etukäteen vai saako vielä bussista ostettua esim käteisellä?

2

145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Siis ongelmahan on se että täällä on paljon yksisuuntaisia katuja joten bussi menosuuntaan ei voi ihan pysähtyä aseman edessä.

      Sivuilla sanotaan selkeästi että bussi pysähtyy "Stansted depart from Stop 19 right outside the Allsop Arms Pub." eli tuon pubin kun bongaatte niin se pysäkki on siinä.

      http://www.easybus.co.uk/en/london-stansted/stansted-bus-route/baker-street-bus-station

      Kartta pubiin https://www.google.co.uk/maps/place/Allsop Arms/@51.522413,-0.160105,15z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0x6bd1bbeec9c73ca7

      Tähän etsintään menee googlella aikaa noin 2 minuuttia. Kannattaa siis hieman käyttää hakusanoja :) Tieto on myös luotettavampaa kun on ajantasalla.

    • lontooseen

      EasyBus lähtee Allsop Arms Pubin edestä, suoraan oven edestä.

      Pubi on oikein ihana ja viihtyisä, henkilökunta todella auttavaista.
      Allsop Arms on helppo löytää, katso googlesta :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      150
      13271
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      72
      9671
    3. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      96
      9138
    4. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      20
      7856
    5. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      39
      6760
    6. 148
      6168
    7. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      19
      3205
    8. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      10
      1298
    9. En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen

      Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä
      Maailman menoa
      395
      1252
    10. Aikuisten säälittävä käytös

      Mikä mahtaa aikuisia hiertää ja mistä näin kovaa että alaikäisen pahoinpitelyn jälkeen vielä kirjotellaan täällä. Sana v
      Hyrynsalmi
      7
      1174
    Aihe