Onko muita jotka on liike taloudesta työssä oppimassa?Mä oon perus super marketista, vihaan tätä työtä!Aina samaa hinnoittelua ja asiakas palvelua.En todellakaan halua, että mun työ on tällästä loppu elämän.Lopetan tän koulutuksen keväällä.Oon aika kömpelö tai tyhmä, en ymmärrä aina ohjeita ja sotken vahingossa muiden töitä, joten muut myyjät ja asiakkaat pitävät mua varmaan tyhmänä ja ärsyttävänä.En myöskään ole hyvä neuvomaan asiakkaita.Vihaan tiukkoja työ aikoja!Liike talouden ala sopii tylsille, auttaville ja alistuville ihmisille.
liike talous työssä oppiminen
3
127
Vastaukset
- 12+1
kannattaa silti kituuttaa ja käydä koulu loppuun asti ja vasta sitten aloittaa toinen koulu jos edelleen ei maistu..
- Muuttuuko tilanne?
Taas yksi näistä, joille ruoho on vihreämpää aidan takana. Luuletko, että ollessasi jossakin muussa hommassa tuntuma olisi yhtään parempi?
- kivikivempikivin
No, on niitä muitakin mahdollisia harkkapaikkoja kunhan saat ne paperit ulos. Mikään työpaikka ei lupaa ihanaa ja auvoisaa työntekoa ja työkavereita.
Kun nyt olet jo opiskelemassa, suosittelen kertaamaan kielioppi- ja kirjoitussäännöt. Selvästi et hallitse yhdyssanoja: tulet tarvitsemaan kirjoitussääntöjä kun valmistut. Esim. pisteen, pilkun ja muiden välimerkkien jälkeen tulee välilyönti, ihan peruskauraa kirjoittamisessa. Kertaa asiat, niin ne tulevat aina suurin piirtein oikein, kun tarvitaan, eikä kirjoitus ole yhtä sekamelskaa yhteenerikseen Pienellä isolla pilkku ei pilkku. Jo pelkästään työnhakuprosessissa tarvitset oikeinkirjoitusoppia.
Kirjojen lukemisellakin oppii. Chatit yms. slangikirjoittamisen ja lyhentämisen kruununjalokivet eivät ainakaan paranna äidinkielen osaamista, vaikka se ehkä muuten opettaa jotakin, ehkä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2152856
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1292780En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.791796Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2371352Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va671351- 471108
- 991011
- 109876
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka6843- 46833