millainen

leijona puolella on ollu hirveesti keskustelua siitä millasia leijonat on. ois liva kuulla millasia te jousimiehet ootte!
3616
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

siis ootteko esim. niin vapauden kaipuisia ku sanotaan, suututteko helposti.... ja mitä tarkkaan tarkotetaan sillä vapauden kaipuulla? ettekö halua nähdä parianne liian usein, eikö saa soitella koko ajan?

Äänestä
  • Niin no... MITÄ ON vapaudenkaipuu...? Minä ainakin haluan tuntea itseni vapaaksi tehdä mitä haluan, jos haluan, eli en pidä siitä jos joku määräilee tekemään asiat toisin tai toisessa järjestyksessä kuin itse tekisin. Haluan tuntea itseni vapaaksi tutustumaan toisiin ihmisiin ILMAN että täytyisi selitellä kumppanille, mitä minä esim. tunnen toista ihmistä kohtaan. Koen ihmissuhdeasiat omaksi asiakseni, enkä pidä siitä, että joku haluaa puuttua tekemisiini - toiminhan täydellä sydämellä. En myöskään halua, että mieheni sitoo minua liikaa, vaikka olenkin täysin sitoutunut häneen - en halua kuulla jatkuvia rakkaudentunnustuksia, koska ne ovat pelkkää sanahelinää minun korvissani. Koen näkeväni paremmin kuin kuulen. Mieheni kertoi jo seurusteluvaiheessa aistineensa, että minusta kannattaa pitää kiinni, koska hänen mielestään jousimiesnaista parempaa kumppania ei olekaan! Vaadin vapauteni, annan toisillekin vapauden, silti välitän koko sydämelläni en vain miehestäni vaan myös aika monesta muustakin... En tiedä enkä tunne ketään toistakaan jousimiesnaista, jonka uskollisuudesta kannattaisi olla huolissaan - olemme vapaudenkaipuisia, mutta vahvat kädet saavat pidettyä tiikerin kiinni..... Villieläin aistii herkästi myös sen jos hänestä ei pidetä oikeasti, joten parempi on olla täysin vakuuttunut siitä, että haluaa sen tiikerin omakseen...... - Siitä soittelusta: mitäpä sitä koko ajan soittelemaan - mukavampihan on tavata nenätysten. Kuten sanoin, minä ainakin näen paremmin kuin kuulen, joten puhelin on aika uhkaava vehje... Miksi pitää turhaa välimatkaa?

    Äänestä

  • villi ja vapaa kirjoitti:

    Niin no... MITÄ ON vapaudenkaipuu...? Minä ainakin haluan tuntea itseni vapaaksi tehdä mitä haluan, jos haluan, eli en pidä siitä jos joku määräilee tekemään asiat toisin tai toisessa järjestyksessä kuin itse tekisin. Haluan tuntea itseni vapaaksi tutustumaan toisiin ihmisiin ILMAN että täytyisi selitellä kumppanille, mitä minä esim. tunnen toista ihmistä kohtaan. Koen ihmissuhdeasiat omaksi asiakseni, enkä pidä siitä, että joku haluaa puuttua tekemisiini - toiminhan täydellä sydämellä. En myöskään halua, että mieheni sitoo minua liikaa, vaikka olenkin täysin sitoutunut häneen - en halua kuulla jatkuvia rakkaudentunnustuksia, koska ne ovat pelkkää sanahelinää minun korvissani. Koen näkeväni paremmin kuin kuulen. Mieheni kertoi jo seurusteluvaiheessa aistineensa, että minusta kannattaa pitää kiinni, koska hänen mielestään jousimiesnaista parempaa kumppania ei olekaan! Vaadin vapauteni, annan toisillekin vapauden, silti välitän koko sydämelläni en vain miehestäni vaan myös aika monesta muustakin... En tiedä enkä tunne ketään toistakaan jousimiesnaista, jonka uskollisuudesta kannattaisi olla huolissaan - olemme vapaudenkaipuisia, mutta vahvat kädet saavat pidettyä tiikerin kiinni..... Villieläin aistii herkästi myös sen jos hänestä ei pidetä oikeasti, joten parempi on olla täysin vakuuttunut siitä, että haluaa sen tiikerin omakseen...... - Siitä soittelusta: mitäpä sitä koko ajan soittelemaan - mukavampihan on tavata nenätysten. Kuten sanoin, minä ainakin näen paremmin kuin kuulen, joten puhelin on aika uhkaava vehje... Miksi pitää turhaa välimatkaa?

    Jousimiesnainen tykkää, että hänellä on
    oma rakas, mutta pitää olla tunne siitä,
    että on vapaa tekemään asioita. Siis ei
    tosiaankaan sovi kahlittuna olemisen tunne.

    Uskon myös, että jousimiesnaiset ovat kuitenkin
    kaikesta seikkailuhenkisyydestä huolimatta
    todella uskollisia rakkaalleen.

    Mää ainakin tunnustaudun kans vähän sellaiseksi
    "honkkeliksi" itseni: sattuu ja tapahtuu, ihan
    vaan sillain vahingossa kaikkia hauskoja kom-
    melluksia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


werty kirjoitti:

leijona puolella on ollu hirveesti keskustelua siitä millasia leijonat on. ois liva kuulla millasia te jousimiehet ootte!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu