Pahinta olisi jos ajattelisit, että olen unohtanut. En ole. Olen käynyt siellä niin monesti, joka kerta toivoen sinut näkeväni. Valitettavasti on ollut huonoa tuuri. Toivottavasti ensi kerralla. Toivottavasti silloin ei ole liian myöhäistä.
Näemme vielä
joka päivä kaipaan
13867
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
toivottavasti tapaatte vielä ja kerrot tuon hänelle - että kaipaat ja olet etsinyt - jos ei kerran muuta tapaa yhteydenottoon ole kuin haahuilu jossain
Ai missä siellä? Laita nyt vähän vinkkiä paikasta, että tietäisin olla siellä? Meneekö naiselle vai miehelle? Itse olen nainen ja kaipailen yhtä miestä...
Kaikki alkoi rannasta.
Missä käyt? Jossain baarissa?
Sivusta heitän arvauksen, että on käynyt laivalla...ja toivoo näkevänsä toisen siellä? Ehkä vaan arvaus pieleen...
No melkosta hakuammuntaa jo.
Baarissa hyvinkin.
En ole ap, mutta jaan hänen ajatuksensa.
Olet unohtanut, näin ajattelen.
Siksi juuri en enää käy siellä, koska sinä saatat olla siellä! Se kirpaisee liikaa...
Sait mut viimeksi muistamaan, tyttö hyvä. En ole tietoinen tiedätkö mikä tilanteeni oli aikanaan, jonka vuoksi en muista kyseišeltä ajalta juurikaan mitään..
suoraan yhteyttä
Käväisin tänään Citymarketissa, jossa nähtiin pari vuotta takaperin, kummatkin ostoskoria kantaen. Presidentti-kahvi oli näköjään tarjouksessa, mutta sinua mies en nähnyt. Arvasin kyllä, ettei näy nyt...tainnut olla kosteat pikkujoulut? ;)
3,99
Joka kerta, kun minäkin käyn siellä, tulet mieleen. Kesäinen päivä tulee mieleen. Hullua. Mitä osaisimme toisillemme sanoa. Kohtalo pitää meitä erossa. Ei voi muutakaan.
Näen sut nytkin ja sit sielläkin. Olet nuolenpääkirjoitus mun iholla ja mä maalaan uusia maisemia aina vaan sun iholles sulalla. Ne elävät ja muuttuvat alati koukeroineen, mut hyvään kristallisempaan suuntaan. Viivat ovat kauniin kaartuvia kuvineen. Kuvajaiset välkehtivät ihosi lakassa tuoden sinut aina uudelleen luokseni. Kirjoitat metkasti myös sydämeeni, siellä on sun koti niin halutessasi.