Neljä jumalallista totuutta

Jumalat eivät siedä pönttöjä.
He heiluttavat mieluummin ruoskaa.
Jumalia eivät kiinnosta ne jotka ovat olevinaan jotain.
Vaan jumalat haluvat tietää miten sinulta käy rock'n'roll.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Lapsuuteni jumalat olivat kiivaita,julmia,juhlallisia.

Sitten tuli rock`n roll.

Aah,opin ravistelemaan kuin koira
vedestä turkistaan,
ne katosivat kiivaat,julmat ja juhlalliset.

Onni ja hymy palasivat
soita vain, soita lujempaa
en palaa menneseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Frank Shakespeare kirjoitti:

Jumalat eivät siedä pönttöjä.
He heiluttavat mieluummin ruoskaa.
Jumalia eivät kiinnosta ne jotka ovat olevinaan jotain.
Vaan jumalat haluvat tietää miten sinulta käy rock'n'roll.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu