Elisa vai Sonera ?

nettiyhteys

Aion miettiä millaisen nettiyhteyden ottaisin. Kumpi olisi parempi Sonera vai Elisa. Kirjoitan nyt siskoltani joka suosittelee Elisaa.

7

140

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • soneran kannattaja

      Sonera. Älä usko siskoasi.

    • rrefsdfds

      Itselläni on Sonera ja netti on ahkerassa käytössä. Kerran oli poikki muutaman päivän kun yritin itse selviää missä on vika. Soitto Soneralle (joutuu puhumaan robotille) ja ongelma selvisi. Nyt ei ole ollut mitään vikaa ellei lasketa paria modeemin uudelleenkäynnistystä vuoden aikana.

      Paras netti tämä on mikä minulla on tähän mennessä ollut.

    • ...

      Elisalta vain kiinteä yhteys, ei missään tapauksessa mobiililaajakaistaa. Mobiilinettiyhteydet ovat jatkuvassa vikatilassa.

      Aiemmin kaikki oli kunnossa ja nopeus oli aina 16 Mbit/s, nykyään saa olla tyytyväinen jos nopeus on yli 4 Mbit/s. Kaikkein pahinta on se päivittäinen tökkiminen ja pätkiminen, jota ei ennen ollut lainkaan.

      Vikaa ei muka koskaan ole, mutta joskus sitä häiriötiedotteiden mukaan jopa korjataan.

    • riippuu ? mutta

      Ittellä tällä hetkellä sonera 4gx2 . Ennen oli saunis , joka kyllä hakkaa soneran mennentullen 4g peitossa ainakin kestustan alueella . Eritoten sisäpeitto soneralla suorastaan täysin perseeestä . Asun keskustassa , keskellä kaupunkia .

    • Hei nettiyhteys!

      Voin selvittää mikä olisi sinulle sopivin ratkaisu, jos rekisteröidyt Palstallemme http://palsta.elisa.fi ja laitat yksityisviestiä jollekin paikalla olevalle moderaattorille. Kerrothan viestissäsi osoitteesi niin tarkistetaan kumpi on sinulle parempi, kiinteä vai mobiili yhteys :)

      Jenica / Palstatiimi
      http://palsta.elisa.fi

      • ...

        Elisan sietäisi hävetä valehteluaan. Ainakin täällä ennen hyvin toiminut 3G-yhteys on tahallaan ajettu jatkuviin ongelmiin, jotta saisitte myytyä kalliimpaa "4G-yhteyttä".

        Tänäänkin aamulla nopeus oli muutaman kilotavun sekunnissa.. Nyt korjaamisen jälkeen jopa 12 Mbit/s, mutta viimeistään huomenna taas alle 6 Mbit/s.


      • vlclb
        ... kirjoitti:

        Elisan sietäisi hävetä valehteluaan. Ainakin täällä ennen hyvin toiminut 3G-yhteys on tahallaan ajettu jatkuviin ongelmiin, jotta saisitte myytyä kalliimpaa "4G-yhteyttä".

        Tänäänkin aamulla nopeus oli muutaman kilotavun sekunnissa.. Nyt korjaamisen jälkeen jopa 12 Mbit/s, mutta viimeistään huomenna taas alle 6 Mbit/s.

        Elisa pätki meilläkin usein. Sonera ei. Tänne ei vaan saatu Soneraa, kun muutettiin. Päästiin eroon Elisa Viihteestä ( rahastusta turhasta ) nyt 100megaa 23e kk. Elisalla 40e rontti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      375
      8275
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      162
      2616
    3. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      948
    4. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      60
      863
    5. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      12
      850
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      25
      836
    7. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      833
    8. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      64
      812
    9. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      46
      786
    10. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      69
      725
    Aihe