Myöntääkö SRK SMP:n vainon 1972 ?

SMP joutui törkeän ajojahdin kohteeksi 70 -luvulla
369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Viljo Saukkosta vainottiin (lähde : youtube)

Äänestä

Jos myöntäisi, joutuisi samalla myöntämään tapahtuneen oppi-muutoksen. Ja sitähän ei tapahdu. Ei koskaan. VL-opit ovat "prikulleen samat" kuin a) Larsi Levin päivinä / b) 1970-luvulla / c) v. 2014.

Koska oppimuutoksia ei tule, PS tukeminen 1970-luvun opeilla (voimassa!) johtaa helvetin matkalaiseksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kyllä muistetaan ! kirjoitti:

SMP joutui törkeän ajojahdin kohteeksi 70 -luvulla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu