Taloushallinnon verkkokurssit

Onko kellään kokemusta taloushallintopuolen verkkokursseista, palkanlaskennan tai kirjanpidon peruskursseista? Ja miten työnantajat arvostavat näitä kursseja?
1271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ehkä jotkut työnantajat arvostavat niitä, mutta omalla kohdallani ainakin mitkään peruskurssit eivät riitä. Pitäisi osasta kaikki Maan ja taivaan väliltä. Ja tietää myös kaikki oikeustapaukset ja niiden ratkaisut.

Sääliksi minun käy niitä ihmisiä, jotka yrittävät soittaa yritykseen ja kysyä töistämme harjoittelupaikkaa. Harjoittelupaikat saavat yrityksen ja oppilaitoksen etukäteen valitsemat priimat opiskelijat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aija4 kirjoitti:

Onko kellään kokemusta taloushallintopuolen verkkokursseista, palkanlaskennan tai kirjanpidon peruskursseista? Ja miten työnantajat arvostavat näitä kursseja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu