https://www.hobbyhall.fi/web/store/elektroniikka-ja-viihde/aanentoisto/kotiteatterit/lg-bh7440p-3d-blu-ray-51-kotiteatteri?
Tollasta olisin ostamassa ja mietin et saako siihe laitettua ton karaoke dvd soittimen kiinni? Kyl siinä lukee et analoginen äänitulo v/o. Mut onko se lähtevä vaiko sisäänmenevä. Tällähetkellä on pelkkä vahvistin. Siinähän onki noita paikkoja 3 kpl et saa pelikoneet ym kiinni. Eli onko tossa nyt sit se yks paikka, mihin voi ulkopuolisen lähteen liittää? Vai pitääkö ostaa ihan erillinen vahvistin? Nihkee pelikoneellaki pelata ellei saa vahvistimen kautta ääniä.
Kotiteatteriin karaoke dvd soitin?
1
199
Vastaukset
- etsi muualta
Tuolla käytetään väärää termiä "äänitulo". Se on oikeasti tietenkin sisäänmeno (input) äänilähteestä vahvistimeen (toiseen suuntaan olisi ulostulo, output, lähtöliitäntä tms).
Jos sulla siis on enemmän kuin yksi laite, jotka pitäisi kytkeä analogisesti RCA-johdoilla (tai esim. SCART-adapterilla) vahvistimeen, niin kattele muita vaihtoehtoja. Tossa ei vaan liitännät riitä. Kaiken lisäksi speksien http://www.lg.com/uk/home-cinema-systems/lg-BH7440P mukaan siinä ei näyttäisi olevan HDMI:ssä ARC-toimintoa (äänen paluukanava HDMI-ulostulossa TV:stä vahvistimeen). Siksi se ainoa optinenkin äänen sisäänmeno tarvitaan ehkä TV:n kytkemiseen...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on837677- 747524
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1666079Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist554976En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204159Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53900- 383612
- 313527
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1033236Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..163160