Hinnat siis laskivat!!

Asuntojen hinnat siis laskivat koko Suomessa 1.3% vuodentakaisesta.

Kysymys kuuluukin kannattiko nyt odottaa tätä laskua?

Paljonko taas meni vuokraan vuodessa rahaa.. ei hitto näitä talousasiantuntijoita.


Antiluki on onneksi viisas ja osti oman ajat sitten.
371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ajoissa ostanut on myös ollut jo aikaa sitten viisas :)

200.000ke vuosi sitten maksaneen asunnon saa nyt siis aivan järkyttävällä 197.400 euron alehinnalla!!!

Kannatti maksaa 12.000 euroa vuokria 1600 euron alennusta odotellessa.

Palstaan viisaat tyffet tekivät sen taas!

Äänestä
  • Ja se oli kai jo kolmastoista vuosi, kun ne sen tekivät. Samalla rahalla olisi asuntolaina jo maksettu, kämppä oma ja kuukausikulut 70 % alle vuokran.

    Äänestä

Tästä saadaan johtopäätös:

Tuhnu on keskimäärin väärässä, vuodesta ja vuodenajasta riippumatta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Antiluki kirjoitti:

Asuntojen hinnat siis laskivat koko Suomessa 1.3% vuodentakaisesta.

Kysymys kuuluukin kannattiko nyt odottaa tätä laskua?

Paljonko taas meni vuokraan vuodessa rahaa.. ei hitto näitä talousasiantuntijoita.


Antiluki on onneksi viisas ja osti oman ajat sitten.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu