loppuuiko raa

Loppuiko ulvilan hansasta raha.... Näyttävä mutta lyhyt ilotulitus. Ammattilaista työtä... mutta todella lyhyt.
16220
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

oli kyl hyvä.... mut lyhyt oli kyll..

Äänestä

Oli kyllä näyttävä ilotulitus vaikka jonkun mielestä lyhyt, ei minusta. Lisää näitä!!

Äänestä

Voi helvetti minuutissa ohi. Kaunis hetki ja kuviot myös. 300€ siinä se.

Äänestä

Joku megatulitus tai vastaava järjesti.Saisivat muuttaa nimensä minimegatulitukseksi kun paukutus loppui ennenkuin ehti autosta ulos.

Äänestä
  • Eikö kauppias päätä budjetin? Ei kympillä saa satasen pataa...

    Äänestä

  • Totuus.. Megaraketti yrittäjä toimi ampujana. Ilotulituksen maksoi joku muu. Vanha sanonta sitä saa mitä tilaa. Ja jos et ehtinyt autosta pois, niin ei se varmaan ole Kenenkään muun vika kuin sinun itsesi.

    Äänestä

  • Hämillään.. kirjoitti:

    Eikö kauppias päätä budjetin? Ei kympillä saa satasen pataa...

    Hyvä.

    Äänestä

Käyttäkää ny hyvät ulvilalaiset sitä hansaa ni olis kauppiaalla ens vuonnaa varaa parempaan

Äänestä

Mitä vielä pitää saada ilmatteeks? Ensi jonotetaa ilmasta ruokaa ja syödää ja sotketaa ku sikapossut, sit pitäis vielä saada kunnon ilotulitus ja tästä kaikesta ilmasesta vielä kauppias saa kiitokseksi sen, että asiakkaat menee prismaan ostoksille. Onko röyhkeydellä mitää rajaa?

Äänestä
  • Tulituksen ja puuron sijaan väkeä paremmin vetäisi halvemmat tuotteet.Fakta.

    Äänestä

Ihan hyvä oli. kiitokset kauppiaalle,

Äänestä
  • Joo poikkesin kattoon kun ohi ajelin. Pitihän se puuvilla käydä tsekkaamassa.

    Äänestä

todella näyttävä ilotulitus kiitos tekijöille.
lähellä minua ihmiset voihkivat kun oli upee esitys...juu lyhyt mutta jos
maksaa 100 ei voi saadaa pidempää esitystä!!
sopii mennä kyselee hintoja tekijöiltä/valmistajalta niin ehkä
mieli muuttuu 10min.tulituksesta.
kauppias pystyi nyt tähän ja se siitä!!

Äänestä
  • Olihan se lyhyt mutta hyvä. Ei sillä mitanna niin väliä kun oikein käyttää.

    Äänestä

Ja täälläkin firman edustajat käyvät kehumassa että ammattilaistyötä ihan mutta rahaa olisivat halunneet enemmän :)

Kyllä on pikkumaista väkeä kun pitää tulla tännekin määkimään.

Äänestä
  • Voi keijua sentän..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kans kattomassa a kirjoitti:

Loppuiko ulvilan hansasta raha.... Näyttävä mutta lyhyt ilotulitus. Ammattilaista työtä... mutta todella lyhyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu