Brittiprinsessa Jasmin kehuu Suomea

Nyt Jasmin on sitten niin otettu Suomesta homoliittojen sallimisen takia. Joka foorumilla on muistanut kehua kun kerrankin on osattu jotain. http://blogbook.fi/jasminmantyla/hienoa-arkkipiispa-makinen-seka-suomen-eduskunta/
Toki arkkipiispakin on kiitoksensa ansainnut.
21242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

woohoo koettaa saada plökilleen lukijoita myös näin.

Äänestä

Ja tietenkin koti-ikävä vaivaa kun miettii Suomen asioita koko ajan brittislummissaan. No, pian pääsee taas äidin luokse valmiiseen ruokapöytään ja parin kuukauden Suomen lomalle.

Äänestä
  • Hienoa että Jassu jaksaa kantaa huolta myös Suomen asioista.. hyvä J. ja lämmin halaus... :)))

    Äänestä

  • KAUNISTA ON kirjoitti:

    Hienoa että Jassu jaksaa kantaa huolta myös Suomen asioista.. hyvä J. ja lämmin halaus... :)))

    Ilkeä ja sivistymätön Jassu!

    Äänestä

  • Ruma on. sisältäkin... kirjoitti:

    Ilkeä ja sivistymätön Jassu!

    Todella ilkeä! Kuinka Jasmin kehtaa kannattaa tasavertaisia oikeuksia kaikille!!

    Äänestä

  • ahdasmielinen näätä kirjoitti:

    Todella ilkeä! Kuinka Jasmin kehtaa kannattaa tasavertaisia oikeuksia kaikille!!

    Upea ele Englannin hovilta.

    Äänestä

Siinä naisessa olisi ollut kyllä potentiaalia Suomen seuraavaksi Presidentiksi.
Harmi kun on nyt valinnut tärkeämmäksi asiakseen panna saarivaltion asiat kuntoon. Ehkäpä tie siellä vielä avautuu vaikka Buckinghamin palatsiin asti.

Äänestä
  • Dennishän ON Lord of Borough.

    Äänestä

:-D:-D:-D

Äänestä

Mitähän toikin juttu Jassua niin kovasti kiinnostaa? Aikooko se mennä seuraavan kerran naimisiin naisen kanssa?

Äänestä
  • Kolmas kerta toden sanoo...

    Äänestä

Jassu ei voisi olla onnellisempi tästä asiasta. Ihanmahtavuutta#vihdoinkin.

Äänestä

Jasmin Mäntylä on edelläkävijä tässä asiassa, sillä eikös hän mennyt jo aikapäiviä sitten homon kanssa naimisiin?

Äänestä
  • varmaan se kuva blokissa on virallinen hääkuva, joka piti laittaa jonnekin, en muista minne, mutta ei taida Jasminkaan muistaa.

    Äänestä

  • Ja vielä kirkossa! Äijä taisi olla ensimmäinen suomalainen homo, joka vihittiin kirkossa. Ja molemmat saivat rakastamansa! Rahapalkan.

    Äänestä

  • rakkaudesta rahaan kirjoitti:

    Ja vielä kirkossa! Äijä taisi olla ensimmäinen suomalainen homo, joka vihittiin kirkossa. Ja molemmat saivat rakastamansa! Rahapalkan.

    Sellainen mies se Oskari on.

    Äänestä

  • homo-osku kirjoitti:

    Sellainen mies se Oskari on.

    ???

    Äänestä

Mun mielestä Jassu vois varata viralliseksi hääkuvaksi sen, jossa papsu möhkii Jassun hameen alla! Siinä Jassulla on vapautunein nauru ikinä, ja papasta näkyy vaan takapuoli. Tuoretta näkemystä brittisivuille hääkuvauksesta! Eikä tarvis rajata pois kaljua ja hampaatonta sulhasta.

Äänestä
  • Nää jutut on ihan parhaita. Joillain on sana hallussa.

    Äänestä

Aika hyvä olis sekin otto missä papparainen kaivelee nenäänsä hölmö ilme naamallaan.

Äänestä
  • Homon vaimosta vaarin vaimoksi
    Seuraavaksi kai eunukin eukoksi?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


xrd7f8gyu9hi kirjoitti:

Nyt Jasmin on sitten niin otettu Suomesta homoliittojen sallimisen takia. Joka foorumilla on muistanut kehua kun kerrankin on osattu jotain. http://blogbook.fi/jasminmantyla/hienoa-arkkipiispa-makinen-seka-suomen-eduskunta/
Toki arkkipiispakin on kiitoksensa ansainnut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu