sellainenkin aika, kun tänne kirjoittelin ja tiesin yhden erityisen ihmisen näitä juttujani lukevan.
EI! En etsi tunnisteita. En halua palata takaisin menneeseen.
Itsenipurkua tämä vaan...en vastaa?
EI! En etsi tunnisteita. En halua palata takaisin menneeseen.
Itsenipurkua tämä vaan...en vastaa?
Vastaukset 11
Vanhimmat
elämä,, tulee aika kun peittää ruoho polkumme päällä maan..linnut hiuksiimme hiljaa pesän saa rakentaa...
vaikutelman, että kaipaat sitä ihmistä.
Taidat olla vielä rakastunut.
Kenties.."Aika entinen ei koskaan enää palaa"
https://www.youtube.com/watch?v=tE62TeO7qP8
Palaa, jos lakko loppuu..
No ei me tietysti kukaan etsitä tunnisteita... eikä toivota et juuri se niitä lukiis...eikä lotota koskaa :D
Sehän on hienoa että varmasti tiesit. Itse en varma voi olla mistään kaikenlaista on tullut nähtyä.
Aika jolloin molemmat kirjoitti ja molemmat vastasivat.
Sitten ei enää ollut, toinen ei enää vastannut, tuli ilkeyden muuri väliin joka kasvoi
mittasuhteisiin jota ei voine ylittää. Ei ainakaan minun toimesta, tekeekö hän asialle jotakin on sitten toinen juttu.
ei hän tee. kuinka hölmöä onkaan kuvitella, että palstalla muka olisit jonkun tunnistanut ja mietit tekeekö hän jotain.
oli kerran kauan sitten tuntematojn maa
Mistä sen oikeasti tietää oliko se juuri hän joka kirjoitti? Itsekin niin hetken luulin keväällä ja jotain sopivia vihjeitäkin oli sekä myös ristiriitaisiakin. Ongelmana on se että hänen nimisiään on monta minua vain yksi olisi kaikkein fiksuinta että hän ottaisi yhteyden koska erehtymisen mahdollisuutta ei ole näin ajattelen.
Myöskin epäilyttää koska elämme monenlaisen huijaamisen maailmassa jossa joku muu päättää elämästäsi. On aika outoa että meille opetellaan asioita jotka ovat täysin hyödyttömiä tai jopa täysin järjenvastaisia kuten armeijassa opetetaan tappamaan ja se on täysin sallittua joidenkin mielestä silloin kun puolustetaan jotain maata.
Todellisuudessa on vain kyse alistamisesta valtiolla työskentelevät ottavat helpot rahat pois ja yksilöt jätetään oman onnensa nojaan keräämään varoja näille jotta pahan kierre voi jatkua.
Samankaltaiset leikit jatkuvat työpaikoilla tietty porukka tekee työt ja tietyt henkilöt kyttäävät että työ tulee tehdyksi vaikka työstä itsestään ei olisi mitään todellista hyötyä yhteiskunnalle se voi olla jopa ympäristölle vahingollistakin. Johtajat pelaavat vain aikaa ja sitähän meillä riittää.
Mä en ole hänelle täällä kirjoittanut, pokkana kauan sitten jossain muualla. Mä vastaan täällä ihan kenelle tahansa, en kuin omalle, ei sellaista ole. Täällä on ihan hyviäkin persoonia, vaikka en tiedä kuka oikeesti on.