Oikeus voitti Suomessa, kun sukupuolineutraali avioliittolaki hyväksyttiin!
http://www.hs.fi/politiikka/a1417142106435
Seuraava askel pitäisi olla ns lapsilisien totaalinen KUMOAMINEN! Ei enää tueta lapsimurhaajia, hakkaajia ja eroajia onnellisten ja ONNISTUNEIDEN perheellisten veronmaksajien kustannuksella!
http://www.hs.fi/kotimaa/a1305900416862
Lapsilisät pois KAIKILTA, ja rahat sen sijaan omaishoidon korottamiseen KELAN toimesta inhimilliselle tasolle KAIKISSA KUNNISSA! Sairastumiseen ihminen ei aina voi vaikuttaa, mutta lastenhankitaan VOI!
http://www.hs.fi/kotimaa/a1416462506415
Tuet pois PUMMEILTA., jotka ei työtä saa tai yksinkertaisesti HALUA, ja tuhoaa samalla myös "omien" lasten elämän, jotka käytännössä täysin elelevät yhteiskunnan varoilla ja avustuksilla koko loppuikänsä, ja lapset pannaan laitoskierteeseen ja sitten joutuvat työkyvyttömyyseläkkeelle joskus 25-vuoden ikäisinä!
http://www.hs.fi/elama/a1401857785135
On aika saada Suomi NOUSUUN! Ja se aloitetaan sillä, että väkivaltaisten, huumehörhojen, alkoholistien ja muiden "vanhempien" tuet katkaistaan kuin KANAN LENTO ja lapset HUOSTAAN! 100-vuotta sitten tuollaiset PUMMIT sterlisoitiin! Ei tuollaisia voi kutsua "isiksi" ja "äideiksi"
Oikeus voitti!
JonesHenry
1
103
Vastaukset
- ei uutinen?
Sinähän hyväksyt myös itsemurhat ja muutkin jumalattomuudet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2224266Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692745Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932421- 472353
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua421629Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5451377- 571330
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em961324- 761311
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251196