miten zone alarm palomuuri päivitetään?

kiitos, jos joku neuvoo, kun huono tuo englanninkieli...
3332
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Overview/Preferences/Check For Update

Äänestä

Mie päivitin eilen ja ainakin miun piti sammuttaa se siks aikaa kun se päivitti.Sieltä alapalkista näppäät hiiren oikeella sitä kuvaketta/valopalkkia ja valitset shutdown zonealam.Mie ainaki vaan napsailin ookoota ja nextiä aina ku kysy,mutta lue ny mitä kysyy ennenkuin teet sitä.Käytä vaik sanakirjaa jos tuntuu ettet uskalla.Mulla se ei muuttanu mitään asetuksiakaan päivityksen jälkeen.Se uus versio oli muistaakseni 55.062.000 tai jotain sinne päin.ODOTA ny kuiteski muitaki vastauksia jos vaik muistan väärin.Kirjota googleen hakusanax Kimmo Rousku.Oli muistaakseni jotain ohjeita sen sivuilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miia kirjoitti:

kiitos, jos joku neuvoo, kun huono tuo englanninkieli...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu