Siteet päin vittua?

.......

Eli ostin kärkkäiseltä uudet parkkisukset. Nuo Völklin Ledget joissa tuli siteet mukana. No sitten hän meni niitä asentamaan, ja kotona kun tarkastelin, niin toinen etuside oli hieman irti suksesta, ja toinen side hieman edempänä kuin toinen. No mutta.. Molemmat siteet on asennettu suksen oikeaan reunaan, siis molemmat. Onko tää nyt muka niinku pitäis, jos täysin epäsymmetrisesti on pistetty?

2

204

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Golddagger23

      Parhaiten asia hoituu ku otat myyntiliikkeeseen yhteyttä ja he kattovat mitä oli tapahtunu. Pitiäisi homma sen liikkeen kautta korjaantua. :)

    • urheluliike_päin_mäntyä

      :) Ei urheiluliike hoida asioita. Kyllä ne kattovat, mutta ymmärtävätkö? Mullakin on 2 ikäviä kokemuksia taidottomista urheiluliikesankareista (paljon tosin myönteisiäkin 10 viime vuoden aikana). Vahinkoa 2ke vehkeille heikon pätevyyden takia. Ei korvattu mitään. Tiskin takana homma hoituu kuin basaarilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      220
      3682
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      16
      3657
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      94
      2639
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      18
      2236
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      62
      2209
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      13
      1946
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      54
      1769
    8. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      16
      1647
    9. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1611
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      86
      1255
    Aihe