ZEPPELIN 1930

Cilkkis

paljonko tuommoisen arvo on suomessa?

ebay:ssa näkyi olevan myynnissä US $ 28.00!!

4

1046

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jone

      Arvokas merkki, postimerkkiluettelo noteeraa arvoksi käyttämättömänä 150 euroa ja leimattuna 200 euroa. Tosin varsinainen käypäarvo on about puolet luettelohinnasta, ehkä hieman alle. Noin karkeasti.

      Käyttämättömän täytyy olla todella käyttämätön, liima takana tallella ilman liimakkeen jälkeä.

      Leimatun hinta riippuu myös merkin kunnosta, ja siitä millainen leima on. Eli nuo mainitsemani hinnat ovat suuntia antavia, mutta arvokas merkki on!

      • JKK

        jos siinä saattuu olemaan hieno leima ja merkki on täysin ehjä. Mielellään leimattu juuri vuonna 1930.


      • Seppeliini
        JKK kirjoitti:

        jos siinä saattuu olemaan hieno leima ja merkki on täysin ehjä. Mielellään leimattu juuri vuonna 1930.

        70 euroo.


      • jeki
        Seppeliini kirjoitti:

        70 euroo.

        Itse ostin TANSKASTA viime kesänä euroiksi muutettuna noin 50 eurolla siistin nätillä leimalla olevan merkin kaveri pyysi kyllä vähän enemmän mutta sain tingittyä sen viiteenkymppiin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      320
      1782
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1274
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1267
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      134
      1147
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      79
      927
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      85
      861
    7. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      833
    8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      117
      787
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      48
      770
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      726
    Aihe