Nokia 3220 ensimmäinen lataus

Pitääkö nuo Nokian uudetkin puhelimet (esim. 3220, jonka käyn varmaan tänään hankkimassa,) Ladata ensimmäisellä kerralla ne 16 tuntia, mitä jotkut aikaisemmat puhleimet?
3553
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Elleivät ole valmiiksi myymälässä sitä jo ladanneet

Äänestä

Kyllä nykyajan akuille riittää täyteen lataus. Entiset Nimh-akut piti ladata koko yön. Kannattaa kuitenkin tyhjentää aika loppuun ennen uutta latausta. Se vaatii pari tuollaista lataus-tyhjennystä ennen kun se akku toimii täysillä.

Äänestä

Eli eilen kävin ostamassa, ja siinä oli jo valmiiksi akku puolillaan. Latasin sen kotona normaalisti sen n. 4-5 tuntia, ja hyvin on toiminut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tip kirjoitti:

Pitääkö nuo Nokian uudetkin puhelimet (esim. 3220, jonka käyn varmaan tänään hankkimassa,) Ladata ensimmäisellä kerralla ne 16 tuntia, mitä jotkut aikaisemmat puhleimet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu