Osaisiko joku teistä kertoa erään leffan? Sellainen piirrosleffan, jossa miespuolisen ötökän ja naispuolisen kissan välit ovat suhteellisen OK, vaikka eräässä kohtauksessa kissa on niin raivoissaan, että poika piiloutuu sadeviemärin putkeen ja kissa yrittää tarrata häntä käsillä, kunnes hän on suruissaan tappelun takia. Myöhemmin poika näyttää erään paperin kissan katsottavaksi. Seuraavassa kohtauksessa poika tapaa naislaulajia, jonka musikaalisen kohtauksen jälkeen laulajattaret utelevat pojan paperia niin, että pahan välikohtauksen vuoksi poika heitettiin ulos showsta.
Eli mikä leffan nimi? (sori, että tuli paljon kirjoitusvirheistä! ^^,)
Muisti hukassa!
Mikä leffa?
0
93
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1261720
- 1051205
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1381081- 49989
- 128887
Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni51880Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v240858Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?70745Pridekulkue kiellettävä?
Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla178739Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu55719