Hiiren pinkit

HIIRI498

Moi. Voiko matelijoille tarkoitetuista hiiren pinkeistä kasvattaa aikuisia hiiriä, ja miten?

3

1316

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 58/9

      Hiirenpoikaset eivät selviä ihmisten käsissä vaan tarvitee hiirinaaraan esimerkin, hoivan ja maitoa.

      Ne hiirivauvat/pinkit, mitä eläinkaupoissa myydään ruoaksi matelijaharrastajille, ovat peräisin hiirten tehtailijoilta. Pinkitpoikaset on myöskin tapettu jo ennen liikkeeseen tuomista eikä niitä enää mikään tuo eloon. Löytynevät eläintarvikeliikkeen pakastetiloista.

      • jgggjlpkfs

        Yök! Mä en tajua miten KUKAAN voi ottaa pakkasesta hiiren joka vielä näyttää hiirellä ja sulattaa ja syöttää sen KÄÄRMEELLE ja vielä katsoa kuin käärme kiilto silmissään kuristaa ja ahmaisee jyrsijän. Käärmeet ovat OKSETTAVIA ja ihmiset jotka pitävät niitä lemmikkeinä ovat suoraansanottuna OUTOJA!


    • ROTTAPAPAPPAAP

      Haloo ..! Käärmeet on hyviä lemmikkejä ja jos joku on semmone kukkahattutäti " YYYYYYYYYHHHHH Elävää ravintoa ÄÄÄÄÄH Ne hiiret kärsii voi pikkku hiirulaiset käärmeet on paskoja" nii miks edes tulla katsomaan artikkelia jossa käsitellään hiirinpoikasia ravintona? Ja niitä pinkkei saa myös elävänä... Gosh..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      113
      9601
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      93
      9176
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      20
      7875
    4. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      25
      6289
    5. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6254
    6. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5398
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      8
      4508
    8. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      23
      4365
    9. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      4273
    10. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      39
      4193
    Aihe