Miten autta nuorta miestä kun kuulema vetää kovia lääkkeitä .. Tietoa ei ole hirveesti miten paljon ..Kun hänen ei saa keskustelu yhteyttä..
On aika viha mielinen kun kysytään ihan normi asioita huoli suuri,,, Mitä voin äitinä tehdä...
Onko toivoa että nuori ymmärtäisi itse että ei oo oikealla tiellä...On jo yli 20
Elämä ei ole koskenut ruususella kädellä häntä ...
On aika viha mielinen kun kysytään ihan normi asioita huoli suuri,,, Mitä voin äitinä tehdä...
Onko toivoa että nuori ymmärtäisi itse että ei oo oikealla tiellä...On jo yli 20
Elämä ei ole koskenut ruususella kädellä häntä ...
Vastaukset 11
Vanhimmat
En kuule tiedä edes mitä on normiasiat, ehkä kasvatuksessa on tapahtunut joku valuvika. Kysy kokoomuslaisilta? Tai joltakin salattuja elämiä seuraavalta tasa-arvoisen homoliiton kannattajalta.
Kyllä perkele jotakin hintteilyä ihan lailla tuetaan, mutta nämä samaiset aivopestyt idiootit eivät saa aikaan tasa-arvoista ja terveeseen järkeen pohjautuvaa tasa-arvoista päihdelakia aikaan, voi v ittu mitä pässin päitä.
Kiva että eduskunnassa istuvilla pedarihomoilla ja lesboilla on nyt sitä tasa-arvoa, on oma perse tervattu oikein nätisti.
Todellisesta yksilönvapaudesta ja vastunkannosta nämä v itun vajakit eivät ymmärrä yhtään mitään.
Ja onhan se kiva, että Räsäsen Päiviä v ituttaa.
Päivi on vannonut jättävänsä tehtävänsä, jos homot ja lesbot saavat siunauksen liittoonsa.
Joten minun puolestani, nuolkaa lesbot vittua ja homot pankoon toisiaan anukseen vaikka julkisesti.
Uusia kovia huumeita tulee ja menee, mutta kannabis pysyy. Sen tuhansien vuosien historia on vielä monille hämärän peitossa, mutta aina löytyy ihmisiä, jotka taistelevat pitääkseen sen hengissä. Ja jotka mielellään avaavat tuota historiaa piipullisen ääressä.
Kannabis on huomattavasti parempi ja miedompi päihde, kun alkoholi. Itse en nykyään käytä kun harvoin. Aikoinaan kun töissä kävin, niin poltin joka ilta 1-2 savut 2 vuoden ajan. Silti ei ollut juuri vieroitus oireita. nyt 5v aikana oon polttanu tasan kerran.
Lopetin harrastuksen, koska kytät alko vainoon ja hakeen kasveja 2-4 kasvia yleensä.
Mitenköhän mikään noista vastauksista liittyi aiheeseen...?
Huolestunut äiti: pelkäänpä, ettet voi paljoakaan vaikuttaa asiaan, ellei poikasi itse halua lopettaa. Valitettavasti halu huumeitten käytön lopettamiseen saattaa herätä vasta vuosien käytön jälkeen ja vaatia jonkinlaisia pohjakokemuksia. Mutta jotain voit silti tehdä.
Yritä hillitä huolestuneisuuttasi, ja pyri keskustelemaan jostain muusta, jotta et loitonna välejänne entisestään.Vanhempien huolestuttaminen aiheuttaa useimmissa syyllisyydentunteita ja sitä kautta lisää välttämiskäyttäytymistä. Itse ainakin ärsyynnyn ja ahdistun kovasti vanhempien huolestuneista kysymyksistä, vaikka ymmärrän, että niiden tarkoitus on pohjimmiltaan hyvä. Jos pystyt tähän, niin voi olla, että poikasi rupeaa juttelemaan kanssasi enemmän, mahdollisesti jopa ongelmistaankin. Älä tue poikaasi taloudellisesti, äläkä yritä ratkoa hänen puolestaan mahdollisia ongelmia. Ole kuitenkin muilla tavoin hänen tukenaan. Juttele ihan tavallisista asioista, ole kiinnostunut, jos hän kertoilee jotain elämästään, kutsu joskus syömään jne.
En tiedä, oliko tästä paljon apua, mutta ainakin itse olen kokenut tälläiset asiat tärkeiksi, enkä oikein muitakaan neuvoja osaa antaa.
T. Erään huolestuneen äidin tytär
Kiva juttu!
Mutta vedetäänpä tämäkin kannabikseen: paljon aikaa ja rahaa menee.
kannabis narkit taas vässyttää lempihuumeista vaikka aloittaja ei mistään kannabiksesta edes kysynyt. kyllä ne on tyhmiä XD
Kannabiksen avulla voi vierottautua kovista huumeista, kuten alkoholista ja voimakkaista huumelääkkeistä.
Tasa-arvoinen avioliittolaki se vasta tyhmä onkin, hinttelyä tuetaan ihan lailla yksilönvapauden näkökulmasta, mutta sellaista yksilönvapautta ei sallita, että lopetettais tämä täysin idioottimainen kannabiksen käyttäjien syrjäyttäminen.
Meillä on niin typerä ja aivopesty, tai lesbohomo eduskunta, että yksilönvapautta annettiin lisää hintteilyn muodossa.
IHANAA. V oi v ittu oikeesti. Ihanaa tasa-arvoista homoa toivon sullekkin poikakeveriks, h elvetin pelle.
Rajoitettu yksilönvapaus ja rajoitettu tasa-arvo jatkukoon, IHANAA.
Kiitos Nti joku ... =)
Parempi laittaa välit kokonaan poikki ja päihdettä käyttävä telttaan pihalle asumaan vuosikausiksi. Näin Ihryn perustaja toimi, ja hyvä oli tulos.
huolestuneen äitin poika äidit tulee rakastamaan lapsia enemmän ku osaa sanoa vedin viinaa ja bentzoja vuosia kunnes menetin kaikki ja arvatkaa oliko äitini huolissaan sitä vaan pitää ensi menettää kaikki ennen ku lopettaa nyt vuoden oon ollu raittiina ja onnellinen siitä