kuinka nopeasti pitää mennä neuvolaan kun testi näytti että olen raskaana :)
kun en heti pääse...
kun en heti pääse...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mä soitin neuvolaan rv5 ja sain neuvola-ajan rv8. Se on täälläpäin ensimmäinen neuvolassa käyntiajankohta, jos raskaus on edennyt normaalisti. Kannattaa soittaa hyvissä ajoin neuvolaan ja varata tuleva neuvola-aika. Ei muuta kun onnellista odotusta.. Itse olen rv14.
Soita neuvolaan, sieltä kyllä kuulet, koska pitää tulla käymään. Toisilla paikkakunnilla eka neuvola on vasta viikolla 10.
Paljon onnea plussasta!! :)
turussa päi se on vat vkol 12
asun ulkomailla kehitysmaassa. raskausviikkoja laakarin mukaan 8-9 mutta totesin kalenterista ettei pida paikkaansa eli en oikein tieda miten pitkalla ollaan. vahan hirvittaa jos jotakin menee monkaan, kun taalla laakareilla kesti 3 vkoa selvittaa etta vatsakipuni johtuvat raskaudesta