Laitoin sähköpostia tänään ja sähköpostiosoite on mielestäni ihan oikein. Miksi viesti ei mene perille, vaan oli tullut takaisin tällaisen "saatekirjeen" kanssa:
Mail Delivery System
This is the mail system at host be22.mail.saunalahti.fi.
I'm sorry to have to inform you that your message could not
be delivered to one or more recipients. It's attached below.
For further assistance, please contact your postmaster.
If you do so, please include this problem report. You can
delete your own text from the attached returned message.
Miksi sähköposti ei mene perille, s-postiosoite on oikein?
1
545
Vastaukset
- Selittämätön häiriö
Vika voi olla Saunalahdessa. Itselläni on Yahoon sähköposti, ja se kieltäytyy aina toimittamasta viestejä helsinkiläiselle huoltoyhtiölle nimeltä Ammattimies. Olen kokeillut kolme kertaa vuosien mittaan, ja viesti palautuu aina seuraavana päivänä. Syytä en tiedä.
Kun lähetän viestini Gmailillä samaan osoitteeseen, se menee heti perille. Kerran Yahoo väitti myös, että DNA on tunnettu roskapostittaja, eikä siksi suostunut toimittamaan viestiäni DNA:n Help-deskille.
Kannattaa ottaa käyttöön jokin toinenkin sähköpostiohjelma varmuuden vuoksi juuri kuvailemiesi tilanteiden varalle. En oikein pidä Gmailin käyttölogiikasta, mutta ainakin se on aina toiminut kiitettävästi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain17310661Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8510159Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2325599Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1784438- 1712905
Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1262898L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin381706Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2981308Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov41142Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161074