Kauanko porukka liikkuu laput silmillä? Selkärankaa ja viekää läheisenne katkolle. Seuraavaksi nukkuvat putkassa. Ryhtiliikkeet kunniaan!
huumeet ja viina hevoshaka
6
1999
Vastaukset
- noikästee
Ai tot noikästee vai hevoshakois...,
- elämä kantaa
Ennen oli viinaongelma.Sen jälkeen siihen lisäksi huumeongelma.
Karmeaa persluisua on ihan liian monella ja monen läheisellä tuomassa tuskaa.
Katkolle vienti on helppo sanoa ja miksei tehdäkin.Vielä helpompaa on katkolta lähteminen,ei siellä väkisin pidetä.
Jos oma halu katkolla oloon puuttuu,niin kohta puuttuu sinne viety päihdeongelmainenkin
Pillerikauppiaat on kulman takana eikä mikään muutu.
Kotikulmilla on samat kaverit,samat päihteet ja sama luisuminen.
Välillä joku tapetaan huumevelkojen takia varoitukseksi.
Mikä sitten avuksi?
Lapsena mallia otetaan vanhemmista.Myöhemmin muistakin.
Hyvät harrastukset voi pohjustaa terveempää elämää.
Jos tapahtuu niin,että päihdeongelmainen alkaa oikeasti ymmärtämään muutoksen tarpeellisuuden,niin Karhulassa kokoontuu NA-ryhmä ja Haminassa AA.
Sen parempia ja halvempia paikkoja päihdeongelmien hoitoon ei ole.
Eivät käytännössä maksa osallistujalle eikä yhteiskunnallekaan mitään.
Eikä sielläkään ketään pakolla pidetä.Oma tahto on löydyttävä ja sille tahdolle saa noista paikoista parasta mahdollista tukea,vertaisiltaan.
Omasta kokemuksesta kirjoitan. - sihvvis
hyyymeet ja viina kunniaan t hevoshaan narkkarit =)
- alli2
kuhan narkkaisivat rauhassa himoissaan, eikä ajelisi autolla sekapäissään. lapsiperheitä asuu nyt vielä liukkailla nähnyt jos jonkinmoista luistelijaa tuolla.
- Anonyymi
Millainen paikka tää hevoshaka on nykyään? Esim teollisuuskatu 1?
- Anonyymi
ainaki hevoshaankatu 1 ja 2 ovat rauhallisia.kolmosessa asuu juoppoja ja outoa sakkia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1117825Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3766939Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite774291Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294009Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2022468Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os302189- 842055
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps201879Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11747Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11740