Ei itkeä saa, ei mölytä saa,

koska vaan, kirje matkaan jo käy...
6150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

käypi käry
käypi käry
jo matkaan käryn pierunhajuisen voin laittaa

Äänestä

Narsk narsk. Hyviä pähkinöitä!

Äänestä

Vieläkö joku käyttää etanapostia? Olet varmaan 100 vuotias

Äänestä
  • Mun mielestä etanaposti on tosi cool, paljon hauskempaa kun jotku facebooktökkäykset. Enkä myöskään tue pettäjiä.

    Äänestä

Et sä voi muuta kun mölytä täällä vain...

Äänestä

Typerys! Tee Se äläkä täällä huutele.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


käräyttää voin sut kirjoitti:

koska vaan, kirje matkaan jo käy...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu