Isänpäivä...
tai Joulu tai syntymäpäivä- tunnen olevani lapsilleni tärkeä. Heidän pikku lahjojaan arvostan ja olen onnellinen siitä, miten onnellisia he ovat saadessaan antaa.
Mutta vaimoni, jota mielestäni edelleen rakastan, häneltä en tarvitsisi villapaitoja, partavesiä, solmioita, kakkuja jne.
Naiseltani tarvitsisin leppoisan päivän vailla kireyttä. Ja päivän päätteeksi, miksei sen aikanakin, sitä, mitä eniten tarvitsisin: anteliaisuutta. Toivon että ymmärrätte, mitä tarkoitan!
Se yksi kaunis avautuva kukka olisi minulle tarpeeksi ja enemmänkin. Sama, onko siistiä vai ei. Sama, onko isänpäivää juhlittu kaavojen mukaan vai ei.
Kuinka tämän kertoisi kauniisti ja loukkaamatta?
Naiset hyvät. Teillä voi olla kotona samanlainen isäntä. juhlan järjestäminen voisi olla helpompaa kuin ikinä arvaattekaan!
neuvoa kaivataan
2
378
Vastaukset 2
- soppa
Tarkoittanet, että pitäisi sänkyhommiin päästä. Eikö kannattaisi puhua vähän yleisemminkin aiheesta puhua kuin vain isänpäivän tiimoilta, jos se tuollainen ongelma on..
- pehmoisä
Tottakai, ja siitä keskustellaankin. Näkemykset vain pakkaavat tietyssä iässä erkanemaan toisistaan melko lailla. Minkähäntakia joillakin naisilla tuntuu olevan niin totaalisen vastenmielistä miellyttää miestään? Kun en ole mikään variksenpelätin enkä luuseri. Osaan ottaa naisen huomioon, en ole käänny ja kuorsaa-tyyppiä.
Aina ei viitsisi kuitenkaan niin kauheasti keskustella. Kun ei se tunnu siitä muuttuvan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1571500Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1291180Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset216879- 65801
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus62710- 46685
- 52680
- 76586
- 52582
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt187568