Oon kohta 15-votta vanha ja lopetin salibandyn masennus oireiden takia. Nyt kun pahimmasta masennuksesta on päästy yli,puhuttiin äidin kanssa jos lähtisin uudestaan joulun jälkeen tammikuussa siihen joukkueeseen. Oltiin laitettu sille valmentajalle viestiä ja näin. Tänää sit sanoin äidille,että haluun niin paljon takasin,että en pysy melkein paikoillani. Sit alko jumalaton huuto siitä että mun täytyy hoitaa sinne takas pääsy ite ja että se ei jaksa hoitaa mun harrastus asioita. Ei se mikää hirveen hyvä äiti ole. Välillä se saattaa vertailla mua mun sisaruksii (jotka on jo siis muuttanut pois kotoa ja on kunnon aikuisia) että kuinka huono mä oon niihin verrattuna. Vällillä myös kavereihinki. Välillä sanon sille että se tuntuu tosi tosi pahalta,mut sit se saattaa olla sillee et ei olis kuulevinaakaa. En tiiä mitä mun pitäs oikee tehä.
parempi äiti olis jees
masenteleva
1
101
Vastaukset
Hei!
On epäreilua äidiltäsi verrata sinua sisaruksiisi, mutta äiditkään eivät ole erehtymättömiä. Jos et äidillesi osaa tai uskalla puhua aiheesta, niin voithan käydä juttelemassa vaikka terveydenhoitajalle, jos asia vaivaa sinua kovasti.
Kiva, että olet päässyt masennuksesta yli ja haluat palata harrastuksesi pariin. Miksi et voisi hoitaa joukkueeseen palaamista itse, olethan jo laitellut valmentajallesi viestiä. Äitisi varmasti ilahtuisi oma-aloitteisuudestasi. :)
Tsemppiä talveesi!
Terveisin Jyväskylän NettiSaapas-päivystäjät
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2104763Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1113496Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per891980Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va141490Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos141448Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181356Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20271293Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2621265- 531244
Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi171181