Viro tarpeeton satiainen

Observatore

Viro on tarpeeton satias-parasiitti Suomen takapuolessa. Joutaisi jo historian romukoppaan.

3

150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • viva Finland

      Hämmästyin yhtenä päivänä eräällä Helsingin kadulla, kun ulko-ovessa luki isolla: "virolaisilta pääsy kielletty!" Menin tietysti sisään mielenkiinnosta ja totesin että paikka vaikuttaa miellyttävältä ruokapaikalta, mutta silläkertaa otin vain yhden oluen ansaitun vapaapäivän kunniaksi. Hyvä että vielä on perinteisiä ja arvonsa tuntevia yrityksiä olemassa. Seuraavaksi käyn testaamassa paikan ruoan, jonka uskon olevan hyvää. Asiakaskunta oli valkoihoista ja oletinkin siellä olevan suomalaisten lisäksi korkeintaan muita pohjoismaalaisia, tm. länsieurooppalaisia. Jätin iPhoneni ja lompakkoni ravintolan pöydälle koko siellä oloajaksi (n. 30min.) ja edelleen sen jälkeen ne olivat koskemattomina edessäni.

    • koska lopetetaan

      Hukkaan on mennyt rahaa tuohon paskakasaan jo 80-luvulta lähtien.

    • Aleksi Neukkunen

      Leningradissa asuu saman verran ihmisiä kuin meillä Soviet Finlandissa. Olisiko meidänkin aika liittyä öljyntuottajamaihin. Silloin saataisiin vanikan päälle metwurstia, eikä enää haukuttaisi tsuhnaksi. Päästäisiin kunnon sotilaskoulutukseen, jopa speznats joukkoihin ja kosmonauteiksi. Tätä me tämän palstan kirjoittajat haluamme ja vaadimme. Samalla vapaudumme länsi- ja etelänaapureittemme riistolta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      160
      11504
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      28
      8122
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5974
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      166
      4957
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      17
      4724
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      39
      4384
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      101
      4265
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      92
      3581
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3280
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1781
    Aihe