mitä tehdä..

Mulla.menkat nyt 4 päivää myöhässä..tein ekan testin kun oli myöhässä 2 päivää..näytti negaa/haaleaa plussaa.. ajattelin huomenna testata uudelleen.. jos edelleen nega niin koska kannatta vasta testata uudelleen? Rinnat on kosketus arat.. muita oireita ei ole..
477
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Testaa ihmeessä jo huomenna, raskaushormooninhan pitäisi tuplaantua aina muutamassa päivässä :) Jos testissä oli viiva missä oli punaista tuloshan on plussa, vaikka viiva olisikin erittäin haalea! Viivanpaikat jossain testissä on sitten asia erikeseen! :)

Äänestä
  • Sepä se kun en ole varma oliko viivaa vai kuvittelinko sen siihen :)

    Äänestä

Plussahan sieltä tuli..missähän vaiheessa soitto neuvolaan?

Äänestä
  • mä soitin samana päivänä kun plussasin, mutta ei sinne otettu kuin muistaakseni raskausviikolla 6-7.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Mulla.menkat nyt 4 päivää myöhässä..tein ekan testin kun oli myöhässä 2 päivää..näytti negaa/haaleaa plussaa.. ajattelin huomenna testata uudelleen.. jos edelleen nega niin koska kannatta vasta testata uudelleen? Rinnat on kosketus arat.. muita oireita ei ole..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu