http://www.iltalehti.fi/matkajutut/2014120418892758_ma.shtml
Törkeän näköinen toimitusjohtaja lateli:
seisomapaikkojen käyttöönottoa lentokoneissa. "Vertikaaliset paikat" olisivat kustantaneet neljä puntaa kappaleelta. Ryanairin suunnitelmiin kuuluu myös vessakäynnistä veloittaminen.
- Jos joku haluaisi maksaa viisi puntaa vessakäynnistä, kantaisin heidät sinne omin käsin. Vitosella pyyhkisin myös heidän takalistonsa, O'Leary julisti.
Lentoyhtiö suunnittelee "läskiveroa" ylipainoisille matkustajille. Yhtiö myös aikoo pyytää matkustajia raahaamaan ruumaan menevät matkatavarat lentokoneen luokse omin käsin.
Lisää Ryan airin törkeyksiä:
7
259
Vastaukset
- 2009-2014
Näin siis vuonna 2009, tämän seurauksena tulokset rupesivat laskemaan. Noin vuosi sitten tehtiin huomattavia muutoksia k.o. politiikkaan, mm. suhtautuminen asiakkaisiin on parannettu. Tämä nyt näkyy uusissa matkustajaluvuissa ja huimassa voitossa.
- 2+7
Noin se on - palvelupolitiikka on tuonut huiman kasvun matkustajamääriin ja tulokseen:
http://www.theguardian.com/business/2014/dec/04/ryanair-passenger-profit-forecasts-bumper-november
Seuraavaksi tulossa wifi koneisiin sekä uusi kaukolentoyhtiö:
http://www.dailymail.co.uk/travel/travel_news/article-2857226/Ryanair-reveals-plan-flights-2018-including-transatlantic-flights-free-Wi-Fi-new-planes.html- 20+11
Tosin nuo tulevaisuuden parannukset näytettiin mainittavan myös tuossa linkatussa iltalehden jutussa, jossa mainittiin myös että noita O'Learyn heittoja ei ole tarkoituskaan toteuttaa - toisin kuin alkuperäinen postaaja näyttää kuvitelleen, koska muutti lainausten verbien aikamuodot kuvitelmiensa mukaisiksi.
- hapannaama leary
Täytyy kyllä sanoa että ulkonäöltään tuo o leary on sen verran vmäisen näköinen että ei ihan heti tulisi tuon yrityksen palveluja mieleen käyttää.
- 3+15
Tuo oli myös alkuperäisen postaajan oma lisäys iltalehden juttuun.
- Seija6
Naama norsunvit*lla näyttää olevan tämä Oh Leary. Inhottavan näköinen mies.
- 18+13
No, toisaalta, lentoemot ovat nuoria ja kauniita :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m1964973Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1184083Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363589- 573545
- 513430
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest372957Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182579- 232326
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo312084UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami211949